nihat genç

saçlarını yıkayıp çekiştirmeyi bırakırsa ağzından saçtığı köpüklere sıra gelecek. utanmadan ben cemil mericin öğrencisiyim diyebilen zat.
devamını gör...
kendisi mazlumun yanında olanları toplayıp bir başkaldırı için tv de kafa patlatmaktadır.lakin memleket,insan ve devlet sevgisinden konuşmaları sırasında sık sık ağladığı görülmüştür. atatürk ilkelerinde 1inci sırada laiklik değilde halkçılığı benimsemiş güzide yazarlardandır.
devamını gör...
ne yaptığını kendi de bilmeyen garip adamdır. ne solcudur ne sağcı. tek işi akp ye giydirmektir. bir sosyalist olarak hiç haz etmediğim kişilik. eskiden severdim.
devamını gör...
programında her 17 kelimesinin 9 u anadolu mevlana hacı bektaş trabzon böcek şeref namus haysiyet olan kulvarlarındakinden farklı gazeteci yazar.
devamını gör...
belçikalılar saflıklarıyla ünlüdür. bir belçikalı kadın fransa'ya gider ve bir türlü geneleve düşer. fransız fahişeleriyle meslektaş olur. gel zaman git zaman erkeklerle yatar fakat kimseden karşılığında para almaz. çünkü fransız fahişeler onu bu işin ücretsiz olduğunu, amacın halka hizmet olduğunu söyleyerek, kandırıp eğlenirler.
bir sabah bu belçikalı kadını yatağında ölü bulurlar, kadın intihar eder. geride intihar sebebi olarak bir not bulurlar...."fransızlar bu işi para için yapıyormuş, kandırıldım" yazan bir not bırakmıştır.

sağcılıktan solculuğa geçiş hikayesinin kısa bir özetidir.
devamını gör...
gördüğüm göreceğim en adam akıllı yazardır. sağcıyım diyerek sırf sağı, solcuyum diyerek sırf solu desteklemeyecek kadar objektiftir. ağlaması ise timsahcıl olmayıp ağlamamak için fıkralar anlatması hoştur fakat kendini tutamadığını söylemektedir. ağlayan başka hacı hocalara benzemez enteldir, yurdum aydınıdır. her kanalda görülmemesi ise konuşturulmak istenmemesindendir.
en güzel ayarı için
devamını gör...
katıldığım görüşleri de vardır, katılmadığım görüşleri de vardır amma velakin kim ne derse desin adam duygularıyla konuşuyor ve beni samimiyetine inandırmıştır.. hemen hemen herkese sallar ülkede.. kayırılma kaygısı yoktur, dobra dobra konuşur.. keşke bütün yazarlar, aydınlar onun gibi dürüst ve dobra konuşabilse.. yanlışları da vardır tabi ki ama netice itibariyle seviyorum kendisini..

düzeltme : imla
devamını gör...
ulusalcı kanalların en gözde konuğudur. lakin ben onu yıllarca önce leman da tanımışımdır ve orada bırakmışımdır. bir kitabını almış ve okurken sıkılmışımdır.
devamını gör...
adamdır hesap kitap yapmaz doğru da olsa yanlış da olsa bildiğini çekinmeden suratımıza yapıştırır. çoğu liboş gazeteciler gibi kimseye yaranma çabasına girmez, zaten ihtiyacın da yoktur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar