nihat hatipoğlu'nun başını belaya sokan olay. hoca canlı yayında artur isimli ermeni çocuğa kelime-i şahadet getirterek müslüman yaptı ama ortaya çıktı ki çocuğun ailesinin olaydan haberi yok. hatta hoca yayın sırasında çocuğun ailesinden de izin alındığını söyledi ama çocuğun annesi haberimiz yok açıklamasını yaptı.

"çocuğum müslüman olmadı. biz ermeniyiz, hristiyanız. ben bilseydim kendim, çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum. dükkanda çalışıyorum. aniden bana haber geldi. artur 13 yaşında, saf bir çocuktur. suriyeli arkadaşı 'gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz' demiş. çocuğum da saf saf onunla gitti. çocuktur o, yanlış yaptı. o müslüman olmadı, sünnet olmadı."

hoca bu reyting muhabbeti hep para kazandırmaz başına iş de açar.

haber

devamını gör...
sabahtan akşama çocukların beyinlerini zehirleyen, istismarın dibine vuran sisteme gıkını çıkarmayıp sırf bir çocuğa kelime şehadet getirtti diye bir adamı çocuk istismarcısı ilan edenleri ortaya çıkaran olay. ney lan bu kadar zorunuza giden. o çocuğa orada bale yaptırsaydı çok çağdaş olurdu ama di'mi?
devamını gör...
ailesinin açıklaması soyle.

çocuğum müslüman olmadı. biz ermeniyiz, hristiyanız. ben bilseydim kendim, çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum. dükkanda çalışıyorum. aniden bana haber geldi. artur 13 yaşında, saf bir çocuktur. suriyeli arkadaşı 'gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz' demiş, çocuğum da saf saf onunla gitti. çocuktur o, yanlış yaptı. o müslüman olmadı, sünnet olmadı.”

nihat hatipoğlu açıklaması ise böyle

13 yaşındaki çocuğun 'kendi talebi ve ailesinin onayı ile müslüman olduğunu' iddia eden hatipoğlu 'bir zorlama yok' dedi.

kibirli açıklaması ise

bize ne! banane! bitmedi gavuru musluman yapıp bunu haberlere dökme sevdası!

Musluman Ermeni
devamını gör...
bahsi edilen yayını izlemiştim, nihat bey annesinin haberdar olduğunu epey vurgulamıştı. lâkin yine de hazreti ali'nin müslüman olurken, babasına danışma konusunda, allah, beni yaratırken ebû talib'e sormadı ki, ben de ona ibâdet etmek için gidip kendisine danışayım."  dediğini de belirtmeden geçmemişti.
devamını gör...
arthur 13 yaşında arkadaşları ona ahmet diyor. aklıma amerikan filmlerinde kendinde mucizevi güçler bulunduğuna inanan bir papazın toplum önünde hastalara şifa delilere deva verirken ki görüntüsü aklıma geldi.hallelujah.
devamını gör...
devşirme zihniyetinin çok iğrenç bir tezahürüdür.

kanımca, bu da bir tür istismar ve mobbingdir.

çocuk, şimdi belki ne yaptığının farkında bile değil ama ileride travmatize olma ihtimali var. onun içindir ki bu velet, benim gözümde, bu hakaretvari olaydan sonra artık potansiyel bir asala militanıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar