nihat hatipoğlu

gereğinden fazla duyarlı laik camia tarafından ılımlı islam savunucusu diye damga vurulan adamdır. oysa ki, dinin anlatımında duygu ve hislerin ön planda olması gayet doğal ve hatta gereklidir. zira adam açık oturumda din tartışmıyor, dini anlatıyor yaptığı programda. ha şimdi bir haber kanalına çıksa ve zekeriya beyaz, yaşar nuri öztürk'le falan karşılıklı konuşurken, standart şekliyle konuşursa ben de olmaz nihat hocam derim.
devamını gör...
star tv de 1 saatlik program başŸı 25 bin ytl alarak ramazan boyunca 30 günde 750 milyarı cebe atmışŸ bunu gören dedemin bu müslüman sa ben değŸilim sildirecem ulan dediğŸi hocadır zira iyilikten zekattan çok bahsederken aldığŸı 750 milyarı ne yaptığŸı muamma olan hocadır.
devamını gör...
star tv'de bir program yapan modern ilahiyatçı.adamın yüzünde bir nurluk var,adam resmen akıyor.cennete gidecek nadir din adamlarındandır diye düşünüyorum.öyle huzurlu bakıyor ki adam,onu görünce kuzu gibi oluyorsunuz.en çok bittiğim noktası ise "peygamber efendimiz" , "o yüce insan dönüp dedi ki" şeklinde başlayan cümlelerle anlattığı hikayelerini,gülücükler saçarak ve kameraya bakmadan anlatışı.tamamen doğal bir şekilde program sunuyor.diyarbakır doğumlu.rivayete göre hz ömer soyundan geliyormuş kendileri.diyanet işlerinde falan filan görevlisi.
devamını gör...
o an yayında olan kameraya her nedense bakmayan, hep farklı kameralara bakan din adamı. hatipliği güzeldir.kerbala'yı anlatırken ağlamamak mümkün değildir.he sevmediğim kanallarda çıkıyor o ayrı amma ben dinlediğim kadarında şov yaptığını, yalan yanlış bilgiler aktardığını (bkz: zekeriya beyaz) duymadım.
devamını gör...
ilahiyat alanında son derece başvurulası kaynak kadar derin, ama arabesk ve sömürge mantığıyla ise darmanduman olan, bir o kadar da yeni nesil postmodernist romantik ve ezik islamcı karakterlerinden biriymiş meğerse.

kaç para aldığı zerre umrumda değil. zamanede en süper islamcılar gülben ergen'e özel uçak kaldırıyorlardı bir kaç lokma yemek için. dert o değil, fakat ne olacak bu yeni nesil ezik ve romantik vıcık arabesk kültür dindarlığı, biri bana anlatsın yahu. ağlamadan, arabesk yapmadan, duygu sömürüsü olmadan bu dini adamakıllı anlatacak kimse yok mu? var elbet de, neden milletim hala buna râm oluyor onu deyin hele.
devamını gör...
televizyona çıkan hoca,
ben küçükken bir mevlidde kuran okuduydum, mevlidi okutan adam bana bir zarfta 10 lira verdiydi, sonra eve gelince babamdan dayak yediydim, ben seni milletten para al diye mi okuttum dediydi, siz 750 milyardan bahsediyorsunuz, adam babasini döver bu para için.
devamını gör...
nihat hatipoğlu ; kalbinin güzelliği , imanının pırıltısı yüzüne vurmuş güzel insan . Allah sevdiği kulunu insanlara da sevimli gösterirmiş . sanırım o da onlardan biri .
devamını gör...
neden kendisiyle ilgili olumsuz konuşulduğunu bilmediğim kişi. rahmetli babası çok değerli birisi olarak anlatıldı bizlere büyüklerimiz tarafından. ayrıca babasının hürmetine hakkında bilinmeyen meselerle ilgili kanaat belirtlmemesi gereken şahıstır.
devamını gör...
bir insanın parasını nasıl harcadığına dair sui-zanda bulunmak ne acıdır.halbuki o en uygun şekilde,en güzel yolla insanlığa hitap ediyor ve nice güzellik katıyor http://ruhlara.saçma sapan karakterlerle karşılaştıranların eminim ki malumatı eksiktir.hiçbir insan edep rolü yapamaz
devamını gör...
kalbinin güzelliği yüzüne vurmuş güzel insan, her sahurda kalkıp onu izlemek kadar zevk aldıgım bir şey olmamak ile birlikte sırf hoş sohbeti ve anlatımı ile geçen sene oruç tutmayan arkadaşımın bile her sahur kalkıp dinlediği güzel insan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar