milyonlarca insanı karanlıktan kurtarmış,hastahanelerden tut,yetimhanelere kadar her yerde bir insana muhakkak faydası dokunan nikola tesla cehenneme giderken; cennet terliği satıp,bir şeyhin karşısında fenalık geçiren insanlara nutuk atmaktan jet skiye binip fetva dağıtmaktan başka kimseye bir hayrı olmayan ahmet efendi'nin yanında tüm tekfirmatiklerle beraber hurilerle sefa sürmeye gidecek olması şeklindeki tuhaf inanç.

bu inanca sahip insanlar aynı zamanda Allahın el-adl sıfatına da inanıyorlar.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
devamını gör...
kimin nereye gideceğini bildiğinize göre şu listeleri paylaşın da biz de öğrenelim. kim sızdırda acaba Allah’ın listelerini?

t: bir varsayım.
devamını gör...
nicola tesla'nın mutlaka bir ödülü olacaktır. çünkü Allah insanlığa hizmet edeni boş bırakacak değil.

cübbeli şahsında değil ama din adamı şahsına gelince. din adamının durumu yerine göre daha kötüdür. sen dini alıp kendine menfaat kapısı yaparsan, sen dini alıp insanları kandırma aracı olarak kullanırsan, sen dini alıp tepe tepe kullanırsan cehennemde o kafir bildiklerimizden daha aşağıda olursun ve daha feci bir azap ile karşı karşıya kalırsın.

son olarak evet kimin nereye gideceğini ancak Allah bilir.

keşke biraz kuran okuyup değerlendirsek.
devamını gör...
varsayım değil, gerçektir. ben öyle inanıyorum. öyle inanmazsam zaten müslüman olamam.

imansız yapılan hiç bir işten Allah razı değildir.
Allah katında hiç bir iyilik karşılıksız bırakılmaz.

cennetin katları olduğu gibi cehennemin de katları vardır. belki bu iyi işler yapan imansızlar cehennemin kendilerine uygun bir yerinde olurlar, azılı, zalim kafirlere birlikte olmazlar.
yani bu yaptıkları iyi işler sadece azabı daha hafif olan cehennemin bir tabakasına girmelerine yardım eder.

ebu leheb, resulullah efendimizin dünyaya geldiğini müjdeleyen cariyesi süveybe’yi sevincinden dolayı azat etmişti. bunun için, her yıl, rebiul-evvel ayının 12. geceleri, azabı hafifler. iki parmağı arasından çıkan serin suyu emerek ferahlar. (m. nasihat)

anlaşıldığı üzere iman şart. peygamberimize bir çok iyiliği dokunmuş ebu talib'i bile yaptığı iyilikler kurtaramadı:
cehennemde en hafif azap ebu talib’e yapılır. ateşten iki nalın sebebiyle beyni kaynar. [müslim] (ebu talibin diriltilerek iman ettiği muhtasarı kurtubi’deki hadis-i şerifte bildirildi).

iman şart.
devamını gör...
burada aslında saldırı cübbeliye değil islama. zira iman etmeyenin cennette giremeyeceğini cübbeli değil kuran söylüyor.

müslüman zaten insanlara iyilik yapan hayırda yarışan ahlaklı insandır. bu vasıflara sahip olup iman eden cennette gidecek bu vasıflara sahip olup (ki adı geçen kişinin ne kadar sahip olduğu bilinemez) iman etmeyen cennette gidemez. iman etmeyen birinin cennette gideceğini iddia eden biri de islam dışıdır ve o da gidemez. hadi hayırlı küfürler.
devamını gör...
ekrem imamoğlu'na oy vermek haramdır fetvasını ters tepince yalanlayan cübbeli ahmet ne ekrem başkandan ne de ona oy verenlerden henüz helallik istemiş değil, yalanladığı için şirkine kılıf bulamadığı da belli. kamera kaydı olmasa oturduğu yerde hiç yoktan ahireti tehlikeye attı demezdik ama cübbeli ahmet'in de garantisi yok. artık binali yıldırım'a oy verenin cennetten yeri hazır diyenlere tapu sormaya mı gider napar bilinmez.
tesla için yorum yapamayacağım. Allah bilir.

not: buna eksi verenlerin sebebini açıklamasını bekliyorum. benim inancımda haramlar helaller bellidir. damadının milyonluk ihalesi riske giriyor diye bir belediye başkan adayına oy vermeyi haram ilan etmek de şirktir. küfre girer. ben bunu söyleyen kişiden ne tövbe işittim ne helallik isteği. bana eksi basmanız cübbeli ahmeti Allah hakkını gasp etme çabasını geri çevirmiyor. mesele tesla olunca asla gevşetilemez diye savunduğumuz şeriatta sıra cübbeli ye gelince torpil yapacak değiliz.
devamını gör...
nikola tesla başında 1 olmayan yüzlerce sıfır gibidir.
Allah insanı kendisini bilsinler ve itaat etsinler diye yaratmıştır.
cübbeli ahmet ise sadece 1'dir. yanında sıfır olup olmaması mühim değil.
1 varsa yırtarsın paçayı.
tabii kalpleri en iyi Allah bilir. tesla'nın Allah inancı olmadan öldüğünü kimse söyleyemez. cübbelinin de iman ile öleceği garanti değil.
devamını gör...
bu tür başlıklara girdiğimde bir kere daha iyi anlıyorum bu ülkenin en büyük belasının dincilik olduğunu. bu ve benzer başlıklara girip yazılanları dikkatle okuyorum ve ahiret müfettişi gibi hüküm veren mi ararsın (ki hüküm yalnızca Allah'ındır), yargılayan mı ararsın (ki Allah bile yaratıcı olduğu halde kimseyi ölmeden yargılamaz), ne idüğü belirsiz insanları din adamı diye görüp onların hurafe ve dinle uzaktan yakından alakası olmayan saçmalıklarını ezberleyip ve kanıp beyninin yıkanmasına izin veren mi ararsın hepsini görüyorum tek tek. ve üzülüyorum. onlar adına üzülüyorum ki bir insan kendisine nasıl böyle kötülük yapar diye.

rahmetli yaşar nuri öztürk hocamın "allah ile aldatmak" başta olmak üzere tüm kitaplarını alıp bu insanlara hediye etmek istiyorum diğer yandan.
devamını gör...
beş puanla firdevs cennetlerini kaçırdığımı öğrendiğim başlık. arkadaşlar cennet cehennem listeleri elimde mevcut. isteyen mesaj atıp nereye gideceğini öğrenebilir..
devamını gör...
şu temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp getirilen içi boş , sığ ve hiç bir derinliği ve gerçekliği olmayan bilim-din çatışması zırvasından ekmek yemeye kalkan tiplemeler bitmeyecek bu memlekette anlaşılan.


bitmeyecek lakin 90 yıldır şu ülkede eğitimle verilmeye çalışılan cehaletin de oluşturduğu bir beyin dokusu var. bir yandan da hak veriyorum bu modellere. bu sistemden anca bu kadar beyin! çıkar.


din denilen olgu inançla alakalıdır inanırsın ya da inanamazsın bitti. inandığın andan itibaren seni bağlayıcılığı vardır. yani kaynağını hiç bir şekilde bu dünyadan almayan bir veri sistemine inanıyorsun. vahiydir bunun adı.

bilim denen şey ise bütün kaynağını bu dünyadan alıyor ve bu verilerle vahiy inancını deneye gözleme tabi tutup labarutava sokmaya çalışmak sırf cahillikle de açıklanacak bir şey değil . zaten bugünün bilimi yarının efsanesi olduğu gerçeği gün gibi aşikarken bir bilim adamı ile din adamını kıyaslamak için ve ya söylemlerini aynı terazi tartmak için ne içiyorsunuz anlamak mümkün değil.
devamını gör...
--- alıntı ---
Allah rasûlü’nün süt annelerinden biri de tâlihli hâtun süveybe’dir. bu hanım, rasûlullâh’ın düşmanı olan ebû leheb’in câriyesi idi.

süveybe hâtun, ebû leheb’e yeğeninin doğum müjdesini haber verince, ebû leheb, sırf kavmî asabiyetten dolayı bu câriyeyi âzâd etti. (halebî, ı, 138) bu ırkî asabiyetten meydana gelen sevinç bile, ebû leheb’in pazartesi geceleri azâbını hafifletmeye yetti.

abbâs -radıyallâhu anh- şunları anlatır:

kardeşim ebû leheb’i ölümünden bir sene sonra rüyamda gördüm. kötü bir hâlde idi:

“sana nasıl muâmele edildi?” diye sordum. ebû leheb:

“muhammed’in doğumuna sevinerek süveybe’yi âzâd ettiğim için pazartesi günleri azâbım biraz hafifletilmektedir. o gün baş parmağımla işâret parmağım arasındaki küçük bir delikten çıkan su ile serinlemekteyim.” cevâbını verdi. (ibn-i kesîr, el-bidâye, kâhire 1993, ıı, 277; ibn-i sa’d, ı, 108, 125.)--- alıntı ---
devamını gör...
bizdeki, bu inançsız zevatı "ama onlar çok iyi insanlar yhaaa" hümanist zırvalarıyla cennete gönderme merakı da hiçbir millette yoktur sanırım. adamın* umurunda değil dinmiş, cennetmiş, cehennemmiş ama bizimkilerin yürecikleri dayanamıyor onların cayır cayır yanacak olmasına. "yahu sen önce kendi ahiretini kurtar" derler adama... Allah adil olmayı da, merhamet etmeyi de en iyi bilendir şüphesiz.
devamını gör...
jüppeli cennete giderse harbiden tesla'ya yazık olur. evet.
diğer taraftan, tesla'ya hak dinin ulaştığını kimse iddea edemez.

“biz elçi / peygamber göndermeden kimseye azap edecek değiliz.”(isra, 17/15) 
devamını gör...
ulan herkes paçasını kurtarmış sanki de yok cüppeli nereye niko nereye muhabbeti yapıyor.

o gün geldiğinde anası evladından kaçacak. herkes kendi derdine düşecek.

niko nereye gidecekmiş, pehhh!

ben ne olacam bennn! halim nice olacak!!!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar