nitelikli tanım

interaktif sözlüğü interaktif sözlük yapan, daha doğrusu bir parça bütün ilikisi içerisinde incelediğimiz zaman sözlüğün de niteliğini artıracak tanım türü. tanım parçalarından sözlüklerde eğer yapı taşları kaliteli ve nitelikli olursa elbette ki bütün de aynı kaliteyi bünyesinde barındıracaktır.

her sözlüğün olduğu gibi cogito sözlük'ün de en büyük ihtiyacı.

şunu da belirtelim, nitelikli tanım demek akademik makale ciddiyetinde yazman demek değil. geyik tanımlar, komiklikler, şakalar bile nitelikli yapılabilir.
devamını gör...
lafta önemsenen tanımlar icin kullanılan bir terim. en çok da niteliksiz insanlar arzular ama uzaktan uzaktan ne hikmetse. hic yazmayan bir yazarın yazana laf etmesi kadar ironik bir hali vardır. sağdan soldan iktibas edilerek yazılan böyle görünür. içinde kendinin olmadığı tanımlar çöplükten başka bir şey değildir oysa. keyfiyet önemlidir lakin keyfi keyfiyet laga lugasi yapmak ve bunu kişisel bir durumla ilintilemek zaten başlı başına sacmaliktir. siz yazın bakalım kalitatif tanımlar biz okuruz.
devamını gör...
çok uzun, teorik ya da bilgi içerikli olmak gibi sıfatlara sahip olmak zorunda olmayan tanımdır. yeri geliyor herhangi bir şiirden bir dize, bir kibar-ı kelam hatta copypaste bir haber bile o an ihtiyaç duyulan mental tatmini sağlıyor. bu da subjektif bir durum. şahsımın favladığı bir tanım için başka bir yazar ne annatıyo bu mal şeklinde bir yorumda bulunabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar