normalleşen haramlar

zihinler, hayatlar, akıllar, kalpler modernizmle iğdiş edildikçe sıradanlaşan, dinin kırmızı çizgilerini flulaştıran eylemlerdir. en göze çarpanı ise güya kapandığını sanan, sokaklarda bedenini teşhir eden tesettürlü(!) kadınların giyim tarzı. bütün kitaplı ve kitapsız şeriatlarda büyük günah sayılan ve içinde bir çok zina çeşidini barındıran zinaların flört adı altında normalleştirilmesi. aynı eylemlerin bir çok kız ve erkekte tekrarlanması. dini yaşama iddiası olmayanlara söylenecek söz yok elbette. ya müslüman olduğunu iddia eden ve tesettürüyle(!) bu iddiasını görünür kılan kızlar(!): kucaktan kucağa dolaşmanın toplumsal ve ilahi utancını hiç mi duymazsınız?
devamını gör...
(bkz: dedikodu yapmak)
(bkz: kötü ahlak üzere olmak)
(bkz: kötülük yapmak)
(bkz: adaletten ayrılmak)
(bkz: iyilikten ayrılmak)
(bkz: akrabalara yardım etmemek)

şekli şeylerden biraz uzaklaşırsak bunlar öncelikli şeyler bence. dışardan görülmeyen şeyler daha önemlidir. tesettürüne dikkat etmeyen bi kızdan daha önemli böyle şeyler. müslüman=kötü adam imajı boşuna çıkmış bi şey değil. bi kendimize dönüp bakmamız lazım.
devamını gör...
yabancı dizi seyretmek. yeminlen küfürlü konuşuyor diye kemal sunal seyretmezdik küçükken şimdi o küfürler aleni şekilde canlanıyor dizilerde. çok rahat bir şekilde onları seyredebiliyoruz. yazıklar olsun.
devamını gör...
sıkma baş mesela. kimsenin taktığı yok. tesettürlüyüm diye dolanmıyorlar mı birde al birazda sen sık o eşarbı, öldür yani. yazık ediyorlar valla bu sıcakta kendilerine ne diyeyim en kısa zamanda asıllarına dönerler inşaallah.
devamını gör...
nasıl oluyor dediğim şeydir...

illa ki bizde bir çoklarını yapıyoruz ama...

normalleşme ile haram kelimelerinin yanyana gelmesi bile sakıncalı gibi geliyor bana...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar