nureddin yıldız

kartal agd de yaptığı sabah söyleşilerinde bir kere şöyle güzel bir şey yapmıştı.
en az 100 kişinin toplandığı bir ortam düşünün her hafta ders notları dağıtılıyor ve ortalama 45 dakika konuşma yapılıyor. nureddin hoca geldi ve

peygamberimiz şöyle buyuruyor: `günlerden hiçbiri yoktur ki, onlarda yapılan bir iş zilhicce`nin ilk on gününde yapılan işten daha faziletli ve yüce, Allah`a daha sevgili olmasın. bugün de zilhiccenin biri ben sizin vaktinizi daha fazla almayayım gidin ve değerlendirin bu günleri mealinde yarım dakikalık bir konuşma ve karşınızda süper bir hoca işte.
devamını gör...
ilk sohbetleri uyku üzerine olan, uyuyan müslümanlarla problemi olan alim kişidir. sabah namazı için yorganına tekme atamayanın siyonistlere taş atamayacağını söyleyen kişidir. hasan el-benna aşığıdır. güzel, mütefekkir ve alim bir kişidir.
devamını gör...
aynı zamanda delikanlı, devrimci ve mukavemet sahibi hocaefendi'dir. ruhsata göre değil takvaya göre hareket eder, adamlarına değil davasına sahip çıkar. ihale almaz, vermez, verdirmez. vaazlarını kaset haline dönüştürüp satmaz.
devamını gör...
kendi anlatımıyla;
"1960 trabzon'un of ilçesinde doğdum.1963 yılında babam trabzon'da ilim öğrenme imkanlarını bulamadığı için istanbul'a göç etmemiz vesile olmuştur. burada bayrampaşaya yerleştik. bayrampaşada inşatı yapılan hayır severler caminin inşatına katılmış, burada caminin bodrumunu, merdiven altlarını kur'an kursu olarak inşa etmiş. ondan sonra bayrampaşa ve trakya ilçesinin 1960 tan sonra diyanet işlerine bağlı ilk kur'an kursunu kurmuş. bende babamın kurduğu bu kur'an kursunda hafızlığa başladım. istanbula gelişimiz benim hafızlık ve kur'an ilimlerine başlayışım olmuştu.(1964) bababım kurduğu kursta 1970 yılına kadar hafızlık okudum. 1970 ten sonra 1,5 sene kadar ilkokul okudum geri kalan kısmını ise imtihanlarla dışardan bitirdim. ilkokulu bitirdikten sonra gaziosmanpaşa imam hatip lisesine devam ettim. liseyi bitirdikten sonra 2 sene marmara üniversitesi ilahayat fakültesinde kaldım. daha sonra mekke üniversitesine geçtim. burada usulü fıkıh bölümünü bitirdim. buradanda 1990 yılında döndüm."
"1990 yılından 2000 yılına kadar hayır severler kur'an kursunda yöneticilik ve hocalık yaptım. bu ara 1996 yılında senabil vakfını kurduk. şuan hala senabil vakfında islami hizmetler devam ediyoruz. " ikra derneği
alıntı

devamını gör...
fetih bir açıştır.
onlar Allahâ’a giden yolları açtılar.
tağutların, zulüm sistemlerinin oluşturduğu köhne engelleri yok ettiler.
canlarını verip ölüleri dirilttiler.
dünya, ne zaman o köhne zulüm sistemlerinin oluşturduğu engellerle yüzleşirse, o gün fetih için ihtiyaç oluşmuş demektir.
o gün fatihler aranıyor demektir.
zararı yok, sistemlerin körelmesine karşı kalplerimizi fethedeni de yâd ederiz, toprağımızı fethedeni de yâd ederiz.
yeter ki, Allah ile aramızdaki engelleri birileri kaldırsın.
bize dostumuzu düşmanımızı tanıtan da fatihimizdir. bize faizi ve lanetli kavmi öğreten de fatihimizdir.
o fatih bir çocuk olabilir. aksakallı bir dede olabilir. yüzü buruşmuş bir nine de olabilir.
o fatih kendimiz de olabiliriz.
o fatih annesi olabilirsin!
n.y
devamını gör...

Allahâ’ımız ne büyük, ne yücedir!

oâ’nun bayramı da ne güzel, ne hoştur!

bayram hepimize, bütün iman edenlere mübarek olsunâ…bu bayramımızı ebedileştirmek elimizdedir. bu günü dönüş günümüz, rabbimize yönelme günümüz yapabiliriz. rabbimiz geçmişimizi bağışladığı için bugünümüz bayram oldu. biz de o günlerimize yeniden dönmeme kararı alarak bu günümüzü ebedi bir bayrama dönüştürebiliriz

burada başlar cennette devam ederiz.

zaten niçin çabalıyoruz ki? gayemiz ne, hedefimiz ne!her şey elimizdeâ…

rabbimizin sildiklerine yeniden dönmeyelim o kadarâ…

bugünümüz bayram olsunâ…

kullara kulluktan sıyrılıp, Allahâ’a kulluğa döndüğümüz gün olsun. hayatı boşa harcadığımız günlerden, cennete hazırlık için kullandığımız günlere dönelim.bayramlar genelde geçmiş bir olayın anısına yapılır. biz ise geleceğimize, cennetimize bayram ediyoruz. rabbimizin gufranına bayram ediyoruz. yeryüzü coğrafyasını dolduran melekler de ona seviniyorlar. bu bayram hem göklerde, hem de yerde aynı anda kutlanıyor. hepimize, bütün müminlere, bütün meleklere mübarek olsunâ…sonsuz olsunâ…

şekere kanmak yok

ebedi olanla

faniyi değiştirmek yok

kimileri bu bayramdan nasibi sadece bir kutu şeker http://olabilir.biz şekere kanmayız.buluşma yerimiz,aradığımız sevgili peygamberimiz(s.a.v)havz-ı kevseridir.ona ulaşıncaya kadar devam!bıkmak,yorulmak yok.oruca devam kulluğa daⅺevval ayının da altı gün orucunu tutacağız.belki oruçlu sayımız azalacak;ama aşkımız ve hızımız kesilmeyecek inşallah.

ta ki rabbimiz bizden razı olsun. bizi kulluğa kabul buyursun.

göstermelik olmasın; rabbimizin görmesi için olsun.

çıkarımız rızaullah olsun.mübarek olsun.

hepimize bütün müminlereâ…

güneşin doğup aydınlattığı

her yere bayram olsun

güzel günlerimizin

güzel cennetimizin öncüsü

olsun.güzel olsun

bayram olsun

ebedi olsun

*
devamını gör...
mübarek insan. Allah ondan razı olsun. herhalde dönemimizde yaşayan ve ona buna sataşmadan işine devam eden tek kişidir ( bunun bazen çok da doğru olmadığını düşünüyorum açıkçası) hiç tanışma fırsatım olmadı tabii. ama duyduğum kadarıyla dokuzda başlayan sohbetine biraz olsun geçikeni almıyormuş. eee işimiz vaktimizden çok diyen bir şahsiyetin tutarlılığıdır bu herhalde. şu sözü çok hoşuma gitmişti;
yav ne hale geldik beş yaşındaki çocuk yataktan düşüyor kolu bacağı kırılıyor, bir de bu çocukları mücahid yetiştireceğiz.
büyük bir toplumsal soruna parmağını basıyor hocamız..
devamını gör...
saat dokuzda kapıların kapanması emrini vererek sohbete geç kalanları almayan ve böylece müslümanın dakik olması gerektiğini de vurgulayan değerli bir alimdir.
devamını gör...
soyadı gibi bir insandır. adı gibi bir insandır. hakkını helal etsin ona karşı en büyük nasipsizliğim "kendisinin adını ilk olarak onu temsil kabiliyetinde olmayan insanlardan" duyuşum olmuştu. kimseye kara propagandasını da yapmış değilim ama sadece kendi içimde de olsa böyle bir insana karşı birkaç yıl önyargıyla yaklaşmak büyük bir hata idi. ilk dinlediğim andan (yanılmıyorsam 2002 idi.) itibaren kafamdaki önyargıları kırdı. uslubu olsun, içeriği olsun, ilkeleri olsun, hayatı olsun.... hepsi sağlam elhamdullillah. rabbim böyle hocalarımızın sayısını artırsın. kendisini sevsin, sevdirsin ve sevindirsin inşallah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar