nusret'in altın süslü kahve girişimi

#haber 

mantıklı bulduğum girişim. sırf "ben altın içtim" diye story atmak için bir kahveye 500 lira verecek bir çok insan bulunabilir hele bir de youtuberlarla iş birliği yapılırsa. bence hava atmak için para harcayanlar bir kahveye 500 lira vermeyi hak ediyor.
hatta bu topluluğun içinde bir hayli "ben zaten zekatımı veriyorum" diyen süslüman bulabilirsiniz.
devamını gör...
kıro nusret'in parayı bulması ile maganda aşamasına geçmesini görüyoruz bu arada.(garsonların bahşişini çalan kişidir ayrıca )(bkz: new york)

zatımız dini bütün bir müslüman ve milliyetçidir cami bile yaptırmış.

bu hareketler görgüsüzlük değil sonradan görmeliktir..

geçen köylü başlığı altına yazacaktım hadi sözlükte yeniyim diye yazmadım .
yaşayan kesim ve sınıfların en tehlikelisi gelişime ve ilerlemeye en kapalı olanı köylü(lük)tür birde bunun varoşa taşınmış ve nusret magandası gibi kapitalizmin fırsatçılık olayından zengin olanı var.dır ki ,en berbatlarıdır.

bu adam türkiye'de ve yurt dışı ülkelerde iş insanı diye anılıyor ama maalesef köylülükten ve feodal kafanın o dar hacminden kurtulamamış .
hülya avşar'in erkek haline biraz daha köylü.
geçenlerde yaşama sağdan bakan arkadaş çin devriminin niye mayasının tutmadığını sormuştu sözlükte ,köylülük yüzünden aslında sovyetlerde işçi sınıfının eritemediği köylüler yüzünden battı beğenmediğimiz kent soyluların büyük kısmı sosyalizme uyum sağladı sovyetlerin bir sanayi devi olmasına katkıları oldu işçi sınıfı da özgürlüğünün değerini bildi fakat yıkamadıkları köylü kafası oldu . bu bulgaristan'da da bariz şekilde yaşandı topluma uymayan köylüler sosyalizmden nefret ediyorlardı .
açın okuyun 1970'ler türkiye'sinin göçmen yerleşimlerinde ki (bulgar muhacirleri ) feodal yaşam ısrarını ,1970 bayrampaşa kolera salgınını.
gidin bursa'ya yine aynı.


güneydoğu'da da farklı değil devlet destekli köylülük (aşiret,şeyh,imam ,toptancı tüccar :) abdullah gül tarafından (cumhurbaşkanı) 11 aşiretin ziyaret edilmesi ile yeniden tescillendi.
cumhuriyet ve devrimleri ile kazanılan burjuva değerleri yok oluyor bizler seyrediyoruz..


nusret bunun bir örneği .
geçen bir video vardı gayet güzel yüzlü,bakımlı, iyi giyimli bir kadın ayağını otomobilinin konsoluna dayamış kafasında puşi , yan koltuğuna çiğ köfte tepsisini koymuş zıkkımlanıyordu..
işte köylülük budur ,kurtulamıyorlar .

onun için cumhuriyeti yok etmek için iç güdüsel olarak (düşünemezler-kotaramazlar ) ellerinden geleni yapıyorlar.

maalesef.
devamını gör...
reklamın iyisi kötüsü olmaz derler. bazen rezil olmak bile, medyatik birinin adının anılmamasından daha kötü değildir. bu anlamda fısıltı gazetesi de en etkili reklamdır.

biz aslında bu başlıkta bunu yayarak nusret'in amacına hizmet ediyoruz. gündemde kaldığı sürece pahalı da olsa ürünlerini satacak bir pazarlamacı olduğu için, olaya altın olarak bakmamak gerek. bu bir reklam gideri.

müşteri açısından bakarsak, her şeyi olan birine ne satabilirsiniz. insanlar neden kuran okuyan kız isimli tabloya milyon sterlin verir.

sanat evet estetik duygu uyandırır ama ultra zengin adamların acaba yüzde kaçı bir sanat ürününü sırf resim aşkı için alıyor acaba.

ressamı ölmüş ve yerine yenisini yapamayacak. sınırlı sayıda üretilmiş bir eser olarak bakalım. bugun bile adam seri üretim motorlu araç üretirken limited edition diye yani sınırlı sayıda üretim adıyla araç çıkarıyor.

sizin herkesten farkınız olması size göre sizi değerli yapıyorsa, kimsede olmayan ve olmayacak bir şeye sahip olmak da sizi farklı kılıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar