o halde karma eğitime son

karma otobüslere karma sokaklara karma hastanelere karma olan her yere son o halde. yüce erkek ırkının Allah rızasına uygun yaşamasının ve cennete gitmesinin önündeki en büyük engel kadındır. kadının var olması yasaklanmalı. yok olmalılar. kadını eve kapatmak da yetmez. eve kapatılsalar da şeytani ruhaniyetleri ile masum erkeklere "hımmm belki bu evin içinde bi kadın vardır oyşşş" diye düşündürtebilirler.
devamını gör...
en azından isteyenler için kız ve erkek öğrencilerin karma olarak eğitim almadığı okulların da hizmet veriyor olması sözde demokrasi sevdalılarının da mahzur görmemesi gereken bir şeydir.
devamını gör...
ülkede eğitim niye gelişmiyor sorusunun cevabı olan kampanya.

eğitim kurumlarımız ilime kafa yoracağına durup durup aynı konuyu gündeme getiriyor. işine bak kardeşim. karma eğitimi istemeyenlere hak veriyorum. onlara istediği şekilde eğitim verilebilir elbet ama bu fikir genelde kadını günah sebebi olarak görenlerden çıkıyor. bunlar topluma zararlıdır.
devamını gör...
bence de karma olmamalı zira genç yaşlarda kafalar acaip karışıyor.ama eğitime de kişilik eğitimi ile başlanmalı,yani taa ilkokulda insan nedir?den başlanmalı.kişilik eğitiminden bahseden bile yok .
devamını gör...
skolastik anlayışa hoşgeldin desek daha iyiydi. yine her şeyin gizli saklı yapılacağı döneme doğru emin adımlarla ilerliyoruz. seçmeli derslerde karma zorunlu da ayrı nasıl bir kafanın ne menem bir travması akıl kari değil. şayet araştırma yapılsa ya da bana psikanaliz yapacak 5 kişilik heyet oluştursalar bu zihniyeti oluşturanları incelemem icin emin'im ki gençliklerinde fena fındık kırmış
sonuca ulaşırız. her şeyi hallettik kız erkek ayırmak kalmıştı. zaten türkiye sistemsiz anlamsız ve zırvalikla donatılmış teknikleri üretmede kesinlikle yetenek abidesi. neyse abazan azmış gibi çoğaltma maksadı taşıyan bu bazılarına göre hayırlı is hayırlı olsun.
devamını gör...
yasaklarla, çitlerle sorunu ötelemekten başka bir işe yaramayan, acziyetin, düşünsel iflasın dışa vurumu, kampanya ile ilan ve ilamı. kadın ile erkeği birbirine karşı bileyen, aradaki ateşe odun atıp daha da harlayan yeni bir kampanya.

erkek ile kadın yan yana gelince kazan kaynıyor. erkeğin kadına, kadının erkeğe bakış açısını değiştirmeyle, erkeğin gözünde kadını, kadının gözünde erkeği normalleştirmeyle uğraşmak yerine araya çit çekersen gün gelir o çitler yıkılır ve yeniden bir kampanya başlatmak zorunda kalırsın. yasaklarla bir yere kadar, ama bunun kökten çözümüne yönelik çalışmaların yapılması lazım. ne var ki kültürümüz de ahlakımız da böylesi çalışmaları henüz beşiğindeyken öldürmeye, kardeş katli gibi de bunu fetvalarla desteklemeye hazır.

14 asır önce ön önlem olarak başörtüsü emri verilmiş ve ilerleyen zamanda erkeğin kadına, kadının erkeğe bakışı üzerinde ciddi değişimler yaşanmıştır. peygamber zamanında erkek ile kadının sosyal hayattaki birlikteliği canlı bir örnek. peygamberin vefatından sonra ise bu sosyal açılım kısa sürede geri kapanmış ve ön önlem olan başörtüsü piyasada tek çözüm olarak kalmıştır. hâlâ da tesettür konusunda elimizde başörtüsünden başka bir çözümümüz yoktur ve belki de erkeğin de işine geldiği için başka bir çözüm aranmamıştır.

kadınla bir araya geldiğimizde kimyamızda hâlâ anormal değişimler yaşanıyor. bunun sebebine, açıklamasına, çözümüne yönelik hocalarımızın ayet, hadis ve fetvalarla bizi dövmekten başka yaptıkları bir şey de yok. "ben bir kadını görünce neden ateşim yükseliyor, içten içe çamurda debelenen camışa dönüyorum?" sorununa elimizde “kadını benden uzak tutun” çözümünden başka bir şey yoksa kütüphanelerimizi, kutsal kitaplarımızı, kültürümüzü, ahlakımızı yakmanın ve orman çağımıza geri dönüp sıfırdan başlamanın zamanı gelmiştir.
devamını gör...
liselerin dahi zina yuvası haline geldiği günümüzde sonuna kadar desteklediğim kampanyadır. gördüklerinden ve gösterdiklerinden memnun olanların kampanyayı yermeleri gayet doğaldır. ama illa ki zina düzeninin de sonu gelecektir.
devamını gör...
zinanın sebebinin karma eğitim veya ortam olduğunu sananlarca çözüm olduğu düşünülen slogan. her kademeden ve de yaştan karma/tek cinsiyetli sınıflarda eğitimin sonuçları nasıl olur görecek kadar uzun tecrübem oldu. hiçbir fark yok. zina edecek olan ediyor merak etmeyin.
devamını gör...
hala böyle meseleler üniversite düzeyinde bile tartışılabiliyor. çok yoz bir yaklaşım. bu adamlar üniversiteden sonra tek cinsiyetli yerlerde çalışacaklarının hayalini kuruyorlar sanırım.
devamını gör...
sonra yok efendim tecavüz oranı arttı rererö

kadın ve erkeği birbirine marjinalleştirdiğiniz, birbirine yabancılaştırdığınız sürece bu işten en çok kadınlar zararlı çıkacaktır...
zinanın sebebi karma eğitim değildir. bireyin kendi tercihidir. karma eğitimi durdurursanız zinayı oranında zerre değişme olmayacağı gibi tecavüz oranını arttırırsınız hepsi bu!

ha bir de,
insanların cinsel organlarına hükmetmeye çalışmaktan vazgeçin. isteyen zina eder, isteyen etmez. müdahale ettiğiniz her şey cazip hale gelir. zina dediğiniz şey evlilik dışı cinsel ilişki. kimisi var ki bu doğrudur diyor, kimisi var ki "ben yatakta nasıl olduğunu nerden bilicem? yastıkla mı evleneyim" diyor.

kimisi niteliğe bakar kimisi niceliğe. yaşam tercihlerini de bu farklar belirler! kimisi ruhuna bakar kimisi bedenine! yapacak bir şey yok. insanoğlu farklı farklı... dayatsanız da böyle olacak bu.

hala farkına varamadınız bu ülkede 21.yüzyılda yaşadığının farkında olan bireylerin de olduğunu!.. vazgeçin sosyal dönüşüm projelerinizden. tutsa da yapışmaz. kayar gider... konjonktür müsait değil, yapı müsait değil hepsini geçtim çağ müsait değil mübarek!..


edit :
bastırılmış cinsellik nedeniyle mastürbasyon ile kızlığını kaybetmiş o kadar çok tesettürlü var ki... inanamazsınız rakamlara! yanınızdaki arkadaşınızdır bilmezsiniz, zarı diktirmeye gittiği doktor bilir!..
bastırılmış cinsellik nedeniyle terapi gören o kadar çok insan var ki bu zamanda, inanamazsınız!...
devamını gör...
desteklediğim kampanya.

erkek öğrenciler sapık öğretmenlerin tecavüzüne-tacizine artık maruz kalmayacaksa sonuna kadar destekliyorum. bütün bunlar karma eğitim yüzünden oluyordu zaten...
devamını gör...
bu sistemi insan terbiyesinden ziyade inandığınız dinin uygun gördüğü sistem olarak yorumlarsanız sorun kalmaz ortada. evet kafese de koysan içinde insanlık olmayan her haltı yer. bunu çözüm olarak düşünmeyin zaten. velhasılı kelam uzatmanın lüzumu yok kardeşim islami açıdan bakarsak doğru olan budur. demokratik olarak da tercih meselesidir. karşı çıkılacak bir argümanınız yok arabistan a gidin edebiyatı yapanın ağzına vurasım geliyor.
arkadaşın birisi de karma otobüs ve karma hastane geyiğine girip seviyeyi magmaya çekmiş. lan oğlum hastane de bir ömür aynı insanlarla iletişim halinde misin? otobüs dediğin de şehir içi otobüs 1 saat maksimum yan yanasın. okulda öyle mi durum? Allah ım sen bana akıl, mantık bide bunların rahat kafasından ver.
devamını gör...
karma eğitime karşı değilim ama okulların kız ve erkek olarak ayrılmasının yobazlık olarak düşünülmesine karşıyım. kendi adıma karma olmasını tercih ederdim. yurtdışında ayrı eğitimlerin daha kaliteli olduğunun haberleri çok vardı. * kendi şahit olduğum güney kore de, kadın üniversiteleri mevcut ve önemli üniversiteler arasındalar, kimse de polemiğini yapmıyor.
devamını gör...
"karma eğitime son" diyerek kendi fakültemde haremlik selamlık uygulamasına çoktan geçildi bile. derslikler ayrıldıktan sonra bir de baktık ki fakülte kantinine bir de paravan çekilmiş. en azından istanbul'da imza toplanmış. bu konudaki şahsi görüşümü söylemekten de yoruldum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar