ocak 2020 gıdada taklit ve tağşiş listesi

2020'nin ilk "gıdada taklit ve tağşiş listesi" bakanlıkça yayınlanmış. liste son yayınlanan listenin devamı görünümünde ve 2018-2019 yılları da mevcut. miis..

neler var neler

--- alıntı ---

5996 sayılı “veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanunu” ve bu kanun kapsamında hazırlanan, “gıda ve yemin resmi kontrollerine dair yönetmelik” gereğince; laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.” ifadeleriyle kamuoyuna sunuldu.

--- alıntı ---

önceki listede ismini koruyan firmalar bu senenin ilk listesinde de ismini koruyarak farklı bir ürün grubuyla kamuoyu önüne çıktığı görülmektedir.

kutluyoruz..
devamını gör...
sahtekarlık yapan, insanların sağlığıyla oynayan bu firmalar kapatılmadığı için onlar için ufak cezalar ile baş koydukları yollarına devam ediyorlar. para için insanlar neler yapıyor. kırmızı biber satıyor içine boya koymuş adam. çay satıyor içine boya koymuş. insanların kimseye acıması yok. kendi çocuğuna yedirmezler bu sattıkları ürünleri. haysiyetsizler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar