odasına izinsiz giren yaşlı hastaya bağıran doktor

izmir de yaşanan olay. iddiaya göre doktor yemekteyken yaşlı hasta doktorun odasına giriyor ve orda doktoru bekliyor. yemekten dönen doktor odasında yaşlı adamı görünce sinirleniyor ve şöyle bir diyalog yaşandı;

-"bir şeyim kaybolursa seni şikayet edeceğim"

- "ara, her şeyini kontrol et, ondan sonra şikayet edersin"

- "saygısız, sizden mi öğreneceğiz insanlığı biz? insan bir kusura bakma der, mahçup olur. bütün cüzdanımı boşaltmışsındır belki, ne bileyim içeri girip oturacağını ben"


okumuş doktor olmuş işte. ne güzel hayatını kurtarmış. insanlık karın doyuyor mu?devamını gör...
sinir sistemimi zangır zangır titreten şahıs.
inşallah yaşlanır da daha beteriyle muamele edilir.
o nasıl bağırmaktır. izinsiz girse nolur yaşlı, biçare adam.
yok kardeş, neyse susayım.
devamını gör...
başıma bir şey gelmeyecekse bence haklı olan doktordur. doktorluktan ve hastahaneden bağımsız düşününce ofisinizde, evinizde bile biri odanıza destursuz dalsa sigortalarınız atar. ha karşıdaki yaşlıdır filan belki tepkinin dozu farklı olabilir. ama kardeşim bu en basit görgü kuralı, sıra var iki dakikada işimi halledip gideceğim diye dalan insanlara şahit olmuşsunuzdur çoğu zaman siz de. bunu en yaşlı, en toplumdan uzak insanlar bile bilir, bir odaya girerken kapı çalınır. bunun içerideki adamın meşgul olup olmaması ile, eğitim düzeyiyle alakası yok. ama bizimkisi şark kurnazlığı...hani millet dışarda beklerken sanki doktor bey tanıdık gibi, sanki o çağırmış gibi dalacaksın ki içeri sırasını aldığın insanlar çemkirmesin.


edit: iş bu tanım videodan bağımsızdır. abartmış adam.
devamını gör...
bağırmasına gerek olmayan doktordur. uzattıkça uzatıyor mevzuyu. bu yaptığının yanlış olduğunu söylersin hadi bir kere dersin olur biter. (ikaz mahiyetinde)

uzattıkça uzatıyor uzattıkça uzatıyor. bi şeylerin hıncını eli bastonlu birinden alır gibi bir görüntü çıkıyor ortaya. önüne gelen birine bağırıyor, itiyor, kakıyor, tacizler vs ler almış başını gitmiş duyar kasa kasa kas yapacaz ne duyarı yahu bildiğin yerin dibine sokuyorlar işte bir amcayı.

sizden öğrenecez insanlığı biz falan demesi ayıptır be!

devamını gör...
buna benzer bi olayı geçen ay annem de yaşadı, daha sonrasında babam başhekime şikayete gidince 'nasıl hasta doktor seçebiliyosa doktor da hasta seçebilir' demişler, ve hiçbir şey olmamış. seçmek dediği de; doktor oo hemşerim alma bi daha randevu beş dk sonra çağırıcam seni gel göster filmini diyo, annem de bekliyo baya bi süre sonra artık öğlen arası da geçince içeri giriyo kapıya vurup, doktorun tepki buna benzer. ben çağırmadan nasıl içeri girersin sen kimsin istersen bilmem naap ben bakmam senin filmine baksam da doğru düzgün bi şey söylemem ulan asıl sen kimsin mal. kim kimi seçmiş burda ya.
doktorların bu tarz davranışlarını gördükçe deliyorum.
6 yılda insanı öğrenip insanlığı kaybetmek nedir?
ki bu bi de biraz daha düzelmiş hali, eskiden sigorta hastaneleri neydi yabv neyse ki tayyip geldi*
devamını gör...
suçlusu hastalardır. siz o kadına akşama kadar babasının hayrına çalışıyormuş gibi hocam hocam hocam diye peşinde dolanırsanız o insanda patlamaya ramak kalan egosuyla 3 metrekarelik doktor odasında sizi öyle ezer. maalesef doktorların bu egosunun suç ortağı biziz. onlara ego pompalayan bizleriz. bir tıp fakültesinde doktor odasında paspas edilen asistana bile benim teyzem bin türlü hürmet ediyor. çok şey söyleyeceğim ama yedi sülalem doktor. tam toparlayamıyorum.
devamını gör...
doktorlar işte !
bir çoğunda değişik bir ego ve mesleğin verdiği özgüven patlaması var. insanımızın nazarında tıpkı asker ve poliste olduğu gibi doktor ve öğretmenlere ayrı bir teveccüh ,hürmet, saygı ve sevgi vardır. kimileri vardır ki bunu istismar eder kimileri vardır ki buna layık olmaya çalışır.

söz konusu videoda yaşlı amcayı hırsızlıkla suçlayan kadın görünümlü mahluğun ,savunulabilir hiç bir yanı olmadığı gibi makul görülecek tarafı da bulunmamaktadır. insan olmak ile insana benzemekböyle bir şey olsa gerek !
ha birde kadını savunan yazar(lar!) yok mu ? !
edepsizliğin , hadsizliğin , ahlaksızlığın ve saygısızlığın savunulabilir hiçbir yanı olmadığını bilmek gerekir. evet yorulabilir , kafası şişebilir , sıcaktan bunalmış olabilir vs tüm bunlar ,hangi meslekten olursa olsun o kişiye ,bir başkasını hırsızlıkla suçlamak veya saygısızlık yapma hakkını vermez.
devamını gör...
doktor olmayı başarmış, lakin hekim olmayı başaramamış doktordur. dolayısıyla kendisi sadece tıp fakültesini bitirmeyi başarmış ama ne yazık ki bununla kalmış, daha ötesine geçememiştir. bu da ciddi bir eksiği olmuştur. ayrıca doktor kelimesinin anlamına da baktığımızda her ne kadar tıp alanındaki uzmanları tanımlamak için kullanılsa da, aslında doktor kelimesi akademik bir unvandır.

hekimlikse daha derin bir olaydır. hekim, tıp biliminde uzmanlaşmanın ötesinde bulunan, karşısındaki hastanın her şeyden önce hikayesi olan bir insan olduğunu farkında olan, hikmet peşindeki biridir. dolayısıyla sadece doktor olarak kalan birinden çok ama çok üstün biridir.
devamını gör...
o doktorun yerinde kim olsa bu tip hareketlere karşı bu tutumundan kurtulamaz.

doktor orada hasta muayene ediyor, bizimkiler sırf 10 dk beklememek için içeriye bindiriyor. yahu doktor hasta ile diyalog halinde, o diyaloğu kenardan mudahale ile bölersen hayati tehlike verecek bir şey söylenmeyip unutulabilir.

amaan, mezbahanede damga yiyen canlılar gibi işlem görmeyi muayene zanneden bencil kişilere ne anlatabilirsin ki?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar