kocaeli sanayi odası dumlupınar ortaokulu 6´ncı sınıf öğrencisi m.ş. fen bilimleri ders ödevi için `ısı yalıtımlı ev´ proje maketini hazırladı. okula gitmek üzere evden çıkan m. ye yolda çocuklar sataştı. bu esnada elindeki maket parçalandı. m. polis merkezine giderek ödevine zarar veren çocuklardan şikayetçi oldu.

m. 'nin "ben şimdi öğretmenime nasıl anlatacağım" diyerek gözyaşı dökmesi üzerine polis memuru, öğretmenini cep telefonundan aradı. polis durumu anlatarak parçalanan maketin fotoğrafını cep telefonuyla öğretmene gönderdi. telefonda öğretmeniyle görüşen m. daha sonra polislere teşekkür ederek okuluna gitti.

haber

çocuk o kadar emek vermiş maket yapmış tabi . *
devamını gör...
aklıma hızır ve musa aleyhisselam'ın kıssasını getiren olay. hikayenin bir yerinde, hızır aleyhisselam genç bir çocuğu öldürüyordu. gerekçe olarak o çocuğun ileride türlü türlü fenalıklar yapacağından bahsediyordu.

benzer minvalde maketi parçalayan o çocukların, ileride toplum içinde bozgunculuk çıkaran tipler olacağını kestirmek hiç de zor değil. çocuk olmak, bir insanın emeğini haince, sırf eğlenmek için hiç etmenin mazareti olamaz. en ağır şekilde cezalandırılmaları gerekiyor bu kuvvetle muhtemel toplum paraziti olup çıkacak tiplerin.

olayın gerçekleşme şeklini hayal edince daha da çileden çıkıyorum... çocuksun, sokakta oynuyorsun... karşıdan arkadaşın geliyor bir maketle... aptalca böğürtülerle maketi elinden almaya çalışıyorsun... arkadaşının itirazları ve yalvarmalarıyla alay ediyorsun. birkaç hödük arkadaşınla beraber maketi alıp parçalıyorsun. umutsuzca ağlayan arkadaşının ayaklarının dibine atıyorsun parçalanmış maketi... vallahi "katli vaciptir bu çocukların" diyeceğim geliyor içimden... rabbim sen ne merhametlisin, büluğ çağına ermeden sorumlu tutmuyorsun bu çocuk kılıklı canavarları...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar