öğrenci akbili için aöf'ye kaydolmak

etik kabul edilmese de mantıklı bir hareket. şu an öğrenci akbili aylık 40 lira, tam akbil ise 205 lira. arada 5 kattan fazla var. kiraların uçup gittiği, çoğu kişinin en az 2 araç değiştirdiği ve her ay her şeye zam geldiği istanbul'da yapılması da gerekli bence. zaten böyle bir hak tanınmış, neden yapılmasın ki? sonuçta yine kendi akbilin.

edit: harçları unutmadık. onları eklesen bile daha ucuza geliyor.
devamını gör...
galiba aöf de yılda iki kere harç ödendiğinden haberi yok. ya da var bir taşla iki kuş vurmak istiyor. bizim milletimiz bir taşla bir kuş vurmayı sevmez nihayetinde.

- bir akbil uğruna ya rab ne rezillikler çekiliyor.
devamını gör...
mantıklı harekettir.

aylık tam akbil 2500 liraya yakın tutuyor senelik, öğrenci akbili 480. harç da o kadar aşağı yukarı. nereden baksan 1500 lira artı bir diploma kârdasın.
devamını gör...
ben istanbul üniversitesi mezunuyum. kocaeli üniversitesi görsel iletişim tasarımı öğrencisiyim. bu sene 2.sınıftayım. okulun imkanlarından yararlanıyorum. sırf kocaeli de olduğu için bölüme 60 puan fazla ile 1.olarak girdim. bana göre kimsenin eğitim hakkını elinden almıyorum. çalışıp kazansınlar. ayrıca bizim bölümde diploma önemli değil. corel photoshop vs kullanmayı insan kendi de öğrenir isterse.

okulun yüzme havuzu, kütüphanesi, yemek hanesi bilardo salonu kafeleri var. bunların yanında 1.60 basıyorum. tam 3.5 basıyor. kartta yoksa elden 4 lira olarak tahsil ediyor şöför.

aldığım her ürün, kullandığım her ürün vergi. devlet benden kat be kat fazlası ile tahsil ediyor. gram rahatsız değilim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar