söz konusu başlıkta yazan sırf mizah amaçlı yazılmış olsaydı güzel olurdu lakin olay tamamen gerçek.

adana'da bir ilköğretim okulunda öğrenciler için dağıtılan sütlerin, müdür ve yardımcıları için yoğurt yapıldığı ortaya çıktı.

merkez sarıçam ilçesi'ndeki bir okulda çocukları okuyan bazı veliler, iddiaya göre çocuklarına ücretsiz verilen okul sütünün dağıtılmadığını fark etti. veliler yaptıkları araştırmada günlük dağıtımı yapılması gereken sütlerin koliler halinde öğretmenler odasına götürülerek, hizmetliler tarafından okul müdürü ve yardımcılarına yoğurt ve sütlaç yapıldığını öğrendi.

"kalan sütler değerlendiriliyor"

okul müdürü, suçlamaları kabul etmeyerek soruşturmanın devam ettiğini söyledi. coşkun, yoğurtların öğrencilerin içmediği sütlerden yapıldığını, kalan sütlerin hizmetliler tarafından sınıflarda alınıp değerlendirildiğini söyledi. adana il milli eğitim müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmanın devam ettiği belirtildi.


http://www.ensonhaber.com/o...

devamını gör...
bu bir toplumsal kültür. şark kurnazliği denen şey adeta bizim insanimizin bir üst kimliği olmuş. zengini de, fakiri de, öğretmeni de doktoru da, imami da isçisi de. hepsi ayni ve hepsi bir şekilde sinekten nasil yağ çikaririm in derdinde.
devamını gör...
fikrin ortaya ilk nasıl atıldığını çok merak ettiğim olay. biri bana böyle bişey teklif etse olayın şokuyla ilk 5 saniye yüzüne avel avel baktıktan sonra "niye abi, niye öğrencilerin içmesi için verilen sütleri alıp yoğurt yapalım piyasa değeri mi yükselicek" gibisinden bi tepki verirdim heralde.
devamını gör...
Allah tan inek olan öğrenciyi sağmaya kalkmıyorlar. bazı meslekler, özellikle öğretmenlik akademisyenlik için sadece o alanda akademik eğitim, diploma almak yeterli olmamalı. ahlaki vasıflar, erdemlilik gibi şeyler aranmalı bir öğretmende.

tanım. pastörize edilmesi gereken öğretmenlerdir. beyinlerindeki zararlı bakteriler ölür böylece.
devamını gör...
öğretmen değil yöneticilerdir. gerçi ben olsam babam bile olsa '' ayıp la bu yaptığınız !!!'' derdim.
şu oradan buradan hasım akraba sendika iş birliği ile atanmış kişileri bize öğretmen diye yutturmayın.
müdür ve müdür yardımcısıdır onlar.
devamını gör...
muhtemelen sütün artması durumunda yapılmış bir atraksiyondur. malum sene sonu okula gelen giden yok. ben ilkokuldan hatırlıyorum o zamanlar "lıkır mıkır" vardı. bir dünya süt artardı. hatta biz öğrenciler olarak depodan gider alır fazladan sınıfa dağıtırdık, bazen de biz içerdik.
devamını gör...
artsa bile çok gelse bile bu müdür denilen aç gözlülerin mayalaması gerekmiyor. madem çok duyarlısınız okula gelen çocuklara fazla fazla dağıtın. ama tuhaf insanlar işte. bir kova yoğurt parası yüzünden bütün ülkeye rezil oldular.
devamını gör...
süleyman demirel'in senfoni orkestrasını dinlerken kullandığı nidayı kullanıyorum...

işte çağdaş türkiye...

sen bu memelektin diniyle diyanetiyle bağını koparırsan, üç ali'ler divanında (istiklal mahkemeleri) birilerini asarsan...

Allah korkusu, kul hakkı gibiderin mevzuuları öğrenmeden büyür insanların...

"eğer bir darı ambarında ambar doluyken bir karıncanın ağzında bir darı olsa ya ali ! o darıyı al yoksa seni öldürcez deseler vallahi Allah'tan korkar almam o darıyı" diyen ali yolu unutturursun insanına...

çağdaş türkiyemin çağdaş fakültelerinden mezun olmuş çağdaş eğitimcileri ...

bilselerdi kitapta yazan "bir hardal tanesi dahi hakkın hesabı sorulacak"...

vallahi korkar sütü mayalamazlardı...
devamını gör...
takdir ve tekfir edilesi öğretmenlerimiz. israf olmasın diye güzel sistem keşfetmişler demek ki. bir de mandıra kurdular mı tadından yenmez. sonra piyasaya açılırlar öğretmen lokalleri, öğretmen evleri ve emekli öğretmenler derneğinde... kardesim yerli ve milli sonuçta niye bu kadar problem ediyorsunuz?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar