eskiden sadece kışın ders çalışan öğrenciler bir yerler kazanırlarmış; lakin artık durum değişti. şimdi 13 15 yaşındaki gençlik yazın da ders çalışıyor. arkadaşlara soruyorum, aslında gönülsüzler ders çalışma konusunda; lakin babalarının " ekmek aslanın midesinde" diyerek kendilerini zorladığını söylüyorlar.

tüm bunlar rekabetten değil, çok gelişmekten ha! düzen sahibi laikler ve islamcı yöneticiler yanlış anlayıp " vatanı yaşanmaz hale getirdik" demesinler!

ab ülkelerindeki gençlik pek ders çalışmıyor, pratik öğreniyor, bizim ki ezbere dayanıyor falan... geçin bunları.

avrupa bizi niye kıskanıy zannediyor sunuz?
devamını gör...
->öğrenci bu işi ne? yaz kış çalışacak. eşek gibi çalışacak köpek gibi çalışacak başarınca da keyif çatacak. keyif kısmı az ama yabacak bir şey yok bu dünya böyle.

-> yani bu şaşırılacak bir durum değil yaz kış çalışmadan memur olunmuyor artık.
devamını gör...
yaz kış çalışmadan da memur olunabiliyor hatta hiç çalışmadan memur olmak bile mümkün. bunun detayına girmeye gerek duymuyorum zira hepimiz nasıl bir ülkede yaşadığımızın farkındayız. sadece bazıları o kişi ben olduktan sonra gerisi önemli değil diyerek tabir caizse safa yatıyor. sonuçta herkes kendi hesabını kendisi verecek. kul hakkı yeniyorsa, halkın hatta tüyü bitmemiş yetimin hakkının da olduğu vergilerle bu haksız atamaların ödemeleri finanse ediliyorsa bunun vebali yapanın boynuna.

keşke gerçekten çok çalışan, hakkını veren doğru insanlar bu ülkenin ilgili yerlerine yerleştirilse de hem insanlar emeğinin karşılığını alıp hakettiğine kavuşsa hem de vatandaş ile devletin gönül bağı incelmese.

beni bıraksanız neler neler yazarım ama gerek yok. benim bir hakkım varsa ve hakkım yenmişse o zaman bu dünyada hakkımızı alamazsak bile ruz-ı mahşerde alırız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar