öğrenciliğin sonuna gelmek

hayatın "şunu da bir atlatayım tamam" evrelerinden biri.
maalesef bu evreyi atlatmak hayatı kolaylaştırmıyor. ama çok umutsuz olmamak lazım. öğrencilik zor bir süreç biliyorum. öğrenci iken "mezun olayım tüm kitaplarımı benzin döküp yakıcam" dediğim zamanları bilirim. çalışma hayatımda bu noktaya geldiğim pek olmadı.
devamını gör...
hemen sevinmemek lazım, hayatın ne getireceği belli olmaz. ben de o son icra sınavdan çıktığımda böyle düşünüyordum. ama lisansüstü, doktora derken iş hayatı falan dinlemeden bir yandan sizinle birlikte yürümeye devam edebiliyor öğrencilik. *
devamını gör...
senelerce öğrenci bileti aldığım otobüse bindim.
o zamanlar biletler otobüs içinde satılırdı.
-öğrenci mi?
-hayır! tam!
devamını gör...
yıllar önce sonuna geldiğim olaydır. önce biraz acıtıyor ama sonra zevk alıyorsunuz. arkadaşlarınızdan ayrılmak biraz hüzünlü olsa bile okuldan kurtulmak baskın geliyor.
devamını gör...
ilk zamanlar için; her an bir otobüs bileti alıp tekrar gitmek zorunda kalacakmış gibi hissetmeye rağmen günün sabahına kendi evinde uyanmaya devam ettiğin uzun bir sürece balıklama dalmaktır.

mezuniyetin son gününe kadar öğrenci kısmını bastırarak belirttiğin toplu taşımada tam kategorisine girmektir.

daha belki bir sene önce çöpten aşağı değer gördüğün meslek grubundan bey/hanım lafını işitmeye başlamaktır.
devamını gör...
tatlı ve güzel bir rüyadan uyanıştır. bir anda boşluğa düşersiniz. ee n'oldu ve n'olacak şimdi soruları zihninizi kurcalamaya başlar. bir yanda ailenin beklentileri bir yanda hayalleriniz ve merhaba hayat. asıl sınavın bundan sonra başladığını anlamaksa fazlasıyla can sıkıcı. ama ne derler her güzel şeyin bir sonu vardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar