öğretmen çocuğu

diğŸer memur çocuklarına benzeseler de bazı farklılıklar söz konusudur. eğŸitimleri ile daha çok ilgili anne babalara sahip olduklarından daha başŸarılı olabilirler. kimi zaman babasına kızan öğŸrencilerin baskısına maruz kalabilirler. hatta başŸarıları, babalarının illegal olmayan yöntemlerle yardım etmelerine bağŸlanabilir, öyle olmasa da. bir de sürekli ileride öğŸretmenliğŸi seçmemelerine dair öğŸüt alırlar.
devamını gör...
eskiden anadolu liseleri parasız yatılı sınavları gibi sınavların sınav başvuru formlarında öğretmen cocuğu musunuz diye yer alan bölümü evet diye işaretleyen insan.
devamını gör...
lisede sümerbank'tan alınan iğrenç beyaz çizmeyi giymektir. bir dönem boyunca aynı hırkayla gezmektir. muz yemenin lüks olduğunu bilmektir. üniversitede başka eşarbı olmadığı için bir dönem boyunca aynı eşarpla gezmektir. okula gidecek parası kalmadığında altın yüzüğünü ağlaya ağlaya bozdurabilmektir. acıdır, insanın boğazını düğüm düğüm yapar.
devamını gör...
en kötüsü babanızın öğrencisi olmanızdır.dahi çocuk olmanız, sorulan her soruyu doğru cevaplamanız beklenir.diğer öğrencilerin bilemediği bir soru yüzünden sizin fırça yemeniz olasıdır.sürekli torpilli bu laflarını iştimek zorunda kalırsını.velhasılı kelam pek hoş bir tarafı yoktur.
devamını gör...
bir cogundan nefret etmisimdir.. devlet okullarinda ogretmen cocugu olmak nimettir.. cizgisi kaymis ozel okullarda da oyle.. anneniz babaniz matematikciyi yikar yaglar kivama getirir kaparsiniz kanaati.. bu isler boyle yuruyor..

ama bir hocam vardi inanin bana kizi gibi davraniyordu kendi kizi zaten rezilin tekiydi hoca da ona hakettigi gibi davraniyordu.. calisiyordum ama adim torpilliye cikmisti.. bu da boyle bir animdir..
devamını gör...
bursluluk sınavlarında burs verilecek öğrencilerden %25'lik ayrılan kontenjan için "öğretmen çocuğu" olduğunu belirten öğrenciler.
devamını gör...
babası okul müdürü ,annesi sınıf öğretmeni,boş derslerine girende amcası ise aile baskısı dolayısıyla izofreniye yatkın olma olasılığı yüksek çocuktur.düşük alsa bilerek yaptılar,yüksek alsa' zaten onu evde annesi çalıştırıyo olum 'diye cümleler duyar sürekli.ama öğretmenlerin pasta börek merakından çok güzel nasiplenir okulda.
devamını gör...
ağzı laf yapar yapmasına ama yerinde konuşur lafı sokar oturtur. eğer annesi/babası kemalist değilse akılcılığa ve düşünmeye meğilli olur.

kendimden biliyorum.
devamını gör...
öğretmen çocuğu çok rerörö filan derler de, iyi de arkada$, ben hangi mesleğin mahsulüyüm? ---kötü espri yapanın kelimesini kırarım--- üniversite yok, $u yok, bu yok, çekingen filan da değilim, ---yani genel bağlamda--- ne bileyim, ak$amları bazen son ses çalan pejo'lara bile binerim, ---bir kez oldu bu--- arkada$larımın çoğu 12-8 vardiyasını sever, yani fabrikalıdırlar, 12-8'i severler, esrar çekmekten dolayı severler, e iyi de arkada$, doğal olarak, ben hangi mesleğin çocuğum ulen?

//evebeynlerim öğretmendirler, birisi emekli, birisi istifa etmi$ olarak, ama ben doğduğumda ve çocukluğumda, yani okul hayatımda öğretmenliklerini icra ediyorlardı. ne yazık ki terennümleri sona erdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar