öğretmen (dizi)

japon dizisi olan mr. hiiragi's homeroom'un uyarlaması dizi. fragmana bak ya sıraları kenara çekmişler sanki ortada birazdan içli sesiyle biri çiğ köfte yoğuracak.* hoca da dizlerinin üstüne çökmüş ağlıyor*. işte japon dizisini uyarlarsanız ortaya böyle parodi gibimsi bir şey çıkar, finalde harakiri de yapsın da tam olsun bari.
devamını gör...
1 saattir seyrediyorum konuyu nereye bağlayacaklarını ve bundan sonraki bölümlerde ne olacağını bir türlü anlayamadığım ilginç dizi.
devamını gör...
cesur dizi. japon versiyonundan uyarlanmış ama orjinalinden güzel görünüyor. en azından ilk bölüm için sağlam çalışılmış. devamı da bu güzellikte gelirse izlenebilir. ama bunun ötesinde eğitim sistemimizdeki bir yaraya merhem olabilirse daha mutlu oluruz. zira değindiği nokta büyük bir yara. ama daha önceki okul dizileri gibi yarayı büyütecekse çekilmemeli böyle diziler.
devamını gör...
dizinin müziği ali rıza binboğa'nın ilk öğretmen isimli şarkısının müziği. şarkı o dönem siyah önlüklü ilkokul öğrencilere söylenmiş bir naif şarkı hüviyetiyle bestelenmiş. şimdi sert görünümlü ve anormal bir psikolojiye sahip bir öğretmenin müziğine dönüşünce artık bu diziye yapışmış ve eski naifliğini kaybetmiş bir hüviyete dönüşmüş.
devamını gör...
fox'ta yayınlanan bir dizi başrolde fizik öğretmeni akif erdem var. bombacı mülayim gibi bi adam. kendisine ingiliz anahtarıyla saldıran 3 öğrenciyi etkisiz hale getirecek kadar güçlü, ayak bileğine bomba kumandası takacak kadar akıllı, kendisiyle işbirliği yapan polis amirini rızasıyla dövecek kadar gözü kara, rehinelerinin önünde diz çöküp ağlayacak kadar duygusal ve narin, zeynep'in hasreti ile yanacak kadar aşık bir fizik öğretmeni akif erdem.

oyuncular şu şekilde;

akif erdem (ilker kaleli)
zeynep (ceren moray)
taner (serhat kılıç)
gizem (afra saraçoğlu)
yılmaz komiser (serkan keskin)
metin (şerif erol)
ateş (ramazan demir)
rüya örnek (doğa özüm)
tuğrul (efekan can)
mevsim (elif ceren balıkçı)
selin (bensu uğur)
fiko (özgür civelek)
nil (ezgi gör)
mine (göksu melek ulucan)
halil (seyit nizam yılmaz)
ismail (burak can aras)
seher (deniz özgür)
salih (ömer furkan eroğlan)
çetin (can bartu aslan)
mahir (beran soysal)
coşkun (ismail karagöz)
kenan (hasan şahintürk)
simge (cansın şenel)
ziya örnek (ruhi sarı)

12/a sınıfını akif erdem rehin alır çünkü rüya örnek gizemli bir komplo ile intihar ettirilmiştir. akif erdem bu komployu çözmeye çalışır.

yapım: medyapım & mf yapım

yapımcılar: faruk bayhan - fatih aksoy

senaryo : merve girgin

yönetmen: koray kerimoğlu

uygulayıcı yapımcı: suzan sümeli
devamını gör...
beklentilerimi karşılayan güzel bir dizi. özellikle bugünkü bölümünü kıpırdamadan izledim. uzun bölümleri olsa da pek sıkılmadım. güzel bir felsefesi var, anlatmak istedikleri güzel. bir öğretmen olarak çok sevdim ben bu diziyi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar