öğretmenevi, öğretmenevi ve akşam sanat okulu uygulama
yönergesi uyarınca öğretmenevlerinden yararlanmak isteyenler nikah cüzdanı ibraz etmek zorunda. uzun zamandır uygulanan bu madde danıştay'a taşınmış.

bir avukat dava için gittiği şehirde nikah cüzdanı gösteremediği için erkek arkadaşıyla aynı odada kalamayınca yönergenin ilgili hükümlerinin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle danıştay'a başvurmuş. danıştay yürütmenin durdurulması isteminü kabul etmemiş ama nihai karar henüz belli değil.

https://www.google.com/amp/...
devamını gör...
bildiğim kadarıyla iki kadın ya da iki erkek birlikte kalabiliyor. bu durumda eşcinsel olmadıklarını devletimiz nereden bilecek. ya da eşcinsellere serbest de heteroseksüellere mi yasak acaba?
kısaca her şeye uçkur hesabı yaparsan kendini saçma sapan hallere sokarsın ey devlet ve de pipi bekçisi vatandaş.
devamını gör...
devlet sisteminin değişmeyen kurallarından biridir. yıllardır virgül oynamayan bir konunun su götürmezliği tartışılamaz. öğretmenevlerinin yönetmeliğini okumayan, bunca zamandır çalışma sistemini bilmeyen bir avukatın da ne bileyim avukatlığını sorgulamak gerek. bu konuda iyi niyetli olmadığı aşikârdır ya da pek saygıdeğer icra iflas hukuku hocamın da söylediği gibi, kıbrıs üniversitelerinden mezun olmuştur. şimdi kusura bakmayın da hırsızın hiç mi suçu yok. sen devletin hassas noktalarını bilme, yıllardır virgül değişmeyen çalışma sisteminden bihaber ol öğretmenevinde yer bul*, sonra manitanı da al birlikte kalıcam diye ağla. ulan o kadar otel var niye öğretmenevi diye sormazlar mı adama! madem sevgilinin koynunda uyuyacaksın, kıy paraya bir zahmet de ucuza kaçma...
devamını gör...
yani uygulama saçma ama bizim ülkemizde böyle. burda da yazmışlar gidin otelde kalın vesaire diye ancak şöyle bir durum var. otel kayıtları her daim polis denetimindedir. yani bütün otel kayıtları polis sisteminde paylaşılır. ve ilgili kişiler memur olduğundan memurların da ahlâkî kurallara uymalari kanunda bir zorunluluk olduğundan bir otelde herhangi bir karşı cinsle gece geçirmesi memurun ahlaksız olduğu sonucuna götürebilir. ve olası bir soruşturmada memurluğunun yanmasına sebep olabilir. o yüzden tavsiyem yurtdışına is gezisine çıkın tercihen ukrayna olabilir. otel vesaire ne uygunsa artık.
devamını gör...
aile cüzdanının istenme sebebi salt "nikahsızlar burda seks yapamasın" değil. düşük ücretli yerlerden mekanının fuhuş yerine dönmesini istemeyenler bunu uyguluyor zaten. nasıl ki günlük ev kiralama işi şarta bağlanıyosa fuhuştan dolayı, burda da öyle bi uygulamayı tabii ki yapabilir devlet. öğretmenevleri böyle yerlere mi dönsün yani... özgürlük diye diye hiçbir risk düşünülmeden her şeye eyvallah çekiliyor.

anayasaysa buyrun anayasa:
md 43- "aile, türk toplumunun temelidir...". tabii ki devletin tanıdığı bir birliktelikle diğeri arasında bazı uygulamalarda fark olacak. anayasaya aykırı bir şey yok burda. özel hayatın gizliliğini ihlal de yok nikah zaten aleni bir şeydir ya evlisinizdir ya bekar. kimliğinizde de yazar bu.
devamını gör...
öğretmenevlerinde nikahsız çiftlerin kalması yasaksa gidip başka yerlerde sevişmek zorunda kalacaklar anlamına gelir. öğretmenevinde sevişemediği için danıştaya başvurmak ta ne bileyim. her insanın derdi farklı işte. bu tipler hangi ülkelerde yetişiyorlar acaba çok merak ediyorum. bu ülkede avukatlık yaptığı halde ülkesinin gerçeklerinden habersiz olan insana acırım sadece. istediği yere başvuru yapabilir.
devamını gör...
aman ne dertler ne dertler... artık gizli saklı da yapmıyorlar, bir de utanmadan "neden öğretmenevinde de yapamıyoruz?" diye hak arıyorlar. böyle bir serbestinin, öğretmenevi kapılarında müşteri bekleyen kadın yığılmalarına sebep olacağını düşünmeden hem de... ne günlere kaldık, bu toplum ne ara bu kadar bozuldu akıl alır gibi değil.
devamını gör...
yakınlarda hoca moca varsa bir "muta" ya bakar sorun olmaz.
tanım: sözlüğün ahlak anlayışını ortaya koyan yasak. "karşı cins, iki kişi aynı ortamdalarsa muhakkak seks yaparlar"
devamını gör...
imam nikahı da çözerdi işi, ne de olsa ülkemizde resmi 1 eşi olmasına ek olarak 4-5 farklı kadınla imam nikahı yapıp,üreyen bir sürü namuslu(!) insan var ve hiç yadırganmıyor.

siz kim köpek, öğretmenevinde aynı odada kalmak kim..
devamını gör...
il dışı tatillerimde yada ziyaretlerimde hep öğretmen evlerini kullanırım. nedeni memur ortamı olması ve nezih bir ortamı.
nikahsız çiftler ile dolarsa zamanla orası gecelik ilişkilerin yaşandığı yer haline gelir.
hiç unutmam eskişehir ziyaretimde 4 yıldızlı bir otel tuttum ailem ve benim için.
daha odamıza giderken yan odanın kapısı açıktı ve içeride at hırsızı tipler ile ne olduğu belli bir kaç kadın oturuyordu. o an rezervasyonu iptal edip eskişehir öğretmen evinden 2 oda tuttum. ortam çok güzeldi. hepsi öğretmen ve memur aileler idi. kapıdaki görevli bile çok kibardı. 4 yıldızlı otelin sahibi sicilya mafyası tipindeydi. değişik bir kıyafet. polat alemdar tarzı tavırlar.. walla kızan kızsın. beni yargılayan yargılasın. elimizde nezih bir öğretmen evleri kaldı onlarda bu tür yerlere dönüşmesin..
devamını gör...
hayır yazmayayım diyorum ama yazılanlara bakınca da duramıyorum.
arkadaşlar zina haramdır. işleyen günah işler. bana soracak olursanız nikahsız iki kimsenin bırakın bir yerde beraber kalmaları, aynı odada birlikte oturuyor olması bile yanlıştır bence.

her ne kadar bu hükümet zamanında zinanın tck'da suç olmaktan çıkarılması gerçekleşmiş olsa da durum budur.

neyse sonuç olarak biz hukuku konuşturmak durumundayız. hukuk ne diyor. şimdi benim istediğim şeyle hukuk uymayabilir. dedim ya bana göre, değil aynı odada gecelemek, kapalı bir odada beraber çay içmeleri dahi doğru değil.
ama benim düşüncem, fikrim bir hukuk kriteri de değildir.

efendim yok gitmiş de bir de dava etmiş diye çıkışıyoruz. bakın arkadaşlar, sizin değer yargılarınız da hukuk değil. adalet hiç değil. o dava eden arkadaşınız uygulamanın yanlış olduğunu düşünmüş ve bir dava açmış. yani yanlış olduğunu düşündüğü bir şeyi düzeltmek için uğraş vermiş. bu bile kendi başına kıymetli bir iştir. bu bile tek başına takdire şayandır. müslümanım diye geçinip elini taşın altına sokmayan insanlara da okkalı bir tokattır.

bakın tekrar ediyorum. yanlış olduğunu düşündüğü bir şeyi düzeltmek için uğraş vermiş o insan.

senin müslüman olarak görevin "nikahsız kalabileceğiniz başka yerler var. oraya gidin" demek değil. bunu demekle müslümanlığını yerine getirmiş olmuyorsun.

bırakın hukukun işine hukuk karar versin. sıradan bir vatandaş olarak bile düşündüğümde hukuken bir karşılığını bulmuş değilim uygulamanın. danıştayın yürütmeyi durduramamış olması davanın haksızlığını değil belki de bir nevi korkuyu gösteriyor.

o insan nasıl yanlış olduğunu düşündüğü bir şeyi düzeltme çabasında ise, müslüman olarak sen de yanlış olduğunu düşündüğün bu hayat tarzını düzeltmek için çaba sarfetmelisin. ama öğretmen evini kapatıp hadi başka kapıya diyerek değil.

umarım içinizden biri de çıkıp "bana ne hukuktan" demez. o mantıkla çıkmaz sokaklara gireriz zira.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar