öğretmenlerin imam kadar işe yaramamaları

virüs tatiliyle bir kez daha gün yüzüne çıksn gerçek. eğitim öğretim tıkırında olsaydı çocuklarımızı camiye göndermezdik zaten. ülkenin çoğunluğu imla kurallarını bilmez, okuduğunu anlamaz, dört işlem yapamazken öğretmenliğin bu kadar prim toplaması tam anlamıyla tezattır. şayet 657'ye tabiyim, sınıf başarısız olsa da paramı almaya devam edeceğim kafasında olmasalar belki de bu durumda olmayacaktık. öte yandan zorunlu olmamasına rağmen bu kadar insan kuran okuyabiliyor, abdest alabiliyorsa bu imamların bir başarısıdır. hem öğretmenlerin aksine corona ve deprem tatilleri de yok. virüs bulaşma ihtimaline daha çok sahip olmalarına karşın her gün görevlerinin başına gidiyorlar. sırf şu camilerden anons yapmaları bile öğretmenlerden daha çok çalıştıklarını ispatlamaya yeter.
devamını gör...
her iki meslek grubu da eski sosyal sigortalar kurumu ile türkiye'deki çarpık düzeni güzellemek zorunda. yoksa ekmek- aş yok. ne mutlu ekmeğinden aşından korkmadan hakkı söyleyenlere.

öğretmen laik bir sistemin eğitiminden geçtiği için haydi dinini tam bilmiyor, ya imamlara ne demeli? resmen islam'ın 5 şartı ile adaletin üzerini örtmeye çalışıyorlar. namaz kıl, oruç tut diğerini bize sorma, dercesine.
devamını gör...
devlet memurlarının ülke genelinin çok üzerinde gelir elde etmesi nedeniyle öğretmenlik yapanlar okları üzerine çekmeye devam edecektir.

devletin ne yaparsa yapsın yaranamayacağı solcu zihniyetin ekseriyeti oluşturduğu bu meslek çalışanları bir takım insanın gözünde saygın, diğer kesimin gözünde yata yata maaş alanlar olarak kalacaktır.

keşke, öğretmenlere pozitif ayrımcılık yapan devlet, sağlık çalışanlarını görmezden gelmeseydi.

düne kadar 20.000 öğretmen ataması ile övünen hükümet bugün ne oldu da 34.000 sağlık personeli almaya karar verdi ve ek ücretleri artırdı?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar