çorlu ahievran mesleki teknik lisesindeki öğrencilerdir. öğretmenin kıyafetiyle dalga geçen, el hareketi yapan, kucağına alan ve eğlenip utanmadan da bunu sosyal medyada yayınlayan umutsuz bir gençlik. soruşturma başlatılmış ama eğitimsizler değişmez. öğretmen de muhtemelen korkuyor, sesini çıkaramıyor. ne diyelim ki?kaynak
devamını gör...
öğretmenin mesleki anlamda her türlü kozu elinden alındı. kozdan kastım dayak değil. sınıfta kalma diye bir durum kalmadı. 12 dersten 9'u kırık olsa da yine de sınıf geçiyorsun. pozitif bilimler yerine hurafeler anlatılıyor. ve öğrenciyi servisinden alıp servisine kadar eşlik eden bir sistem var. bu bekçiliği de öğretmen yapıyor. çocukları ipek kozalara sarıp sarmalıyoruz. kendisinden başkasını aşağılayan, hazıra alışmış bir nesil geliyor.

ve tüm bu görüntülere rağmen öğretmene de soruşturma açılmış. hasbinallah!
devamını gör...
gündemi meşgul etmeyecek görüntülerdir. o telefonu tutan çocuğa şöyle Allah ne verdiyse dalsaydı gündemden düşmezdi ama. işin kötüsü bu terbiyesizlikleri yapanlardan sürüsüyle var. sokakta, alışverişte, her yerde bunlarla karşılaşıyoruz. müslüman bir ülkeyiz dindar gençlik yetiştireceğiz diye yola çıkıp bunları görmek cidden üzücü. bu arada eğitim denilen şey ailede başlar. o karakter huy davranış altı yaşına kadar şekillenir bunu tüm eğitim piskologları söyler. bu anne babalar kafalarını telefonlarından tabletlerinden kaldırıp artık çocuklarıyla ilgilense. harçlık vermek her yaptığı saçmalığı örtbas etmeye çalışarak anne baba olunmuyor.

dip not: iyi ki ilkokul öğretmeniyim kuzucuklarım sizi çok seviyorum sakın böyle olmayın.
devamını gör...
show haberin her gun duzenli yayınladığı öğretmen karalama bultenlerinde de gormek istedigimiz haberdir. bikmadan usanmadan bunu manipule edenler gecen ogretmen öldürüldüğünde ne yaptı ki bunda yapsın ?

ceza verilmesin o yapılmasın sundan mahrum olmasin aman sinifta konustugunuz dil bile rencide olmasin. hicbir sınırı olmayan ozgurlugu hayvanlik ile karistirmis bunyeler sonra ortaya cikan..

ıng harf sesleri duydum.. sanirim meslektasimdi. agiz burun dalmak istedim hâlâ sinirden elim titriyor. ya sabir ya Allah.!
devamını gör...
yemin ediyorum, pozantı cezaevinin ortamı, liselerimizden daha nezih! yere batsın, popülist politikalarınız.

afedersiniz, biz öğretmenlerimizden it gibi korkardık! çünkü bir tokat öğretmenimizden yersek, beş tane de babamızdan yiyeceğimizi bilirdik. ama biz okuduk. öyle ya da böyle bir baltaya sap olduk. kimseye bir zararımız dokunmadı çok şükür hala da dokunmuyor. ama bunlar okumayacaklar! bir baltaya sap olamayacaklar. ve bu gençlerin bu hale gelmesinin tek sorumlusu şirinler, gargamel ve azmandır. kimse başkasında suç aramasın.
devamını gör...
öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez, öğretmen el açmaz, öğretmen ders verir.

fakir baykurt söylemiş bu sözü. siz öğretmene, ogretmenlikten başka her türlü işi yaptırırsanız, evrak içinde boğarsanız, öğrenciyi geçirsin diye mobing uygularsanız, tatilini maaşını dedikodu konusu yaparsanız durum bu olur. neden şaşırdınız ki bu habere?
devamını gör...
meslek liseleri yıllardır böyle. okul değil ıshal evi mantığı işliyor. çünkü meslek lisesi okuyan insanların bir çoğu potansiyel hırsız, torbacı, katil olma durumuyla başbaşa kalacağı ortamlardan gelmektedir.
devamını gör...
hiç kimse yazmamış akp döneminde gerçekleşmiştir. tarım iflas etmiş sağlık da eli kulağında eğitim sistemi de bu halde nereye bakarsan bak karanlığı görüyorsun.öğretmen düşük not verirse soruşturma açılıyor sınıfta kalmak yok okuldan atılmak yok zorunlu eğitim var , öğrenciler başarısız olursa yine öğretmen suçlu ,kızarsa da suçlu kızmazsa da suçlu . öğrencinin daima haklı olduğu bir eğitim sistemi hayrını görsün dindar nesil yetiştireceğiz diyen sahtekarlar ...
devamını gör...
elmas gibi sistemi olan milli eğitim bakanı artık gururla bakabilir.

o öğretmen de bir fiske dahi atamaz. aman Allah o öğrencinin psikolojisi bozulursa ailesi okulu basabilir, psikolojisi bozuk öğrenci arkadaşları ile öğretmene bir güzel dayak atabilir.

sakın hocam bir fiske dahi vuramazsın. kimsin lan sen. öğretmen oldun ne oldu.

aferin oğlu sen de böyle devam et psikolojini bozdurma sakın.

ekleme: iki tane öğrencinin velisiyim. çocuklarım çalışkan ve terbiyeli. öğretmenleri ile her zaman görüşürüm. hocam hakettiklerinde ne gerekiyorsa yapın olurda bana şikayet ederlerse ben de iki tokat çekerim derim. şu serseri gibi olmalarındansa canları yansın daha iyi.

(bkz: necati akkoyun)
devamını gör...
yıllar önce boğazına makas dayadığım öğrenciyi hatırlatmışlardır. kameraların olmadığı bir odada tekme tokat dövüp öldürmekle tehdit etmiştim. çünkü bu videodakinden çok daha ağır bir terbiyesizlik yapmıştı.
sonra çok rahat ettim. dayağın eğitimde bazen yeri varmış demek ki.
bu çocukları temiz bir dövsen hiçbir sorun kalmaz.
bunlar insan değil orangutan sürüsü.
devamını gör...
psikolojiden anlamayan biri olarak yemişim sizin psikolojinizi deyip kafalarının duvara sürtülerek kıvılcım çıkartılması gereken tiplerdir. bunlar şimdi müdahale etmezseniz 3 gün sonra daha kötü oluyor bunlar.
öğretmen hakkında da açılan soruşturmayı anlamadım açıkçası.
öğretmen değilim ama bu mesleği bu hale getirenlere yazıklar olsun diyorum.
devamını gör...
öğretmenin değil, öğretmeni şu durumda bile suçlayacak bir sebep bulanların sorumluluğundadır.

öğrenci ve veliye, öğretmenden her bakımdan üstün olduğu mesajı verilir. öğretmen verdiği her tepkiden sorumludur, olmalıdır da, ancak öğrenci böyle bir tutumda bile korunur. soruşturma açılan, tehdit edilen, psikolojik baskıya maruz kalan öğretmen olur. ‘eti senin kemiği benim’ keskinliği ne kadar yanlışsa, öğretmeni bu ve benzeri durumlara düşürmek,arkadasında durmamak da aynı şekilde zarar verici.
okul bahçesinde öğrencinin durup dururken yumruk attığı öğretmenler var. durup dururken kısmı inandırıcı gelmemiştir muhtemelen, ama gerçekten öyle. buna rağmen hakkında hiçbir işlem yapılmayan öğrenciler var. öğretmene o yılı o çocukla aynı okulda geçirtenler var. bu basit(!) bir örnek sadece.

öğretmenler burada bir sembol aslında. durum bize vehameti göstermeli. şu kısacık videoda ünvanlar bir yana, gençlerin kendinden yaşça büyük birilerine tavrını görüyoruz. olayı gerçekleştirenler, müdahale etmeden izleyenler, marifet görüp paylaşanlar. bu çocuklar, bu tavırları devam ederek okuyup doktor olsa ne değişecek? tutup engelli birini var gücüyle dövecek. olan bu, böyle gittikçe olacak olan da bu. yazık.
devamını gör...
bu gençliği büyüten biz isek sorumlu da biziz. sen, ben ,o , hepimiz suçluyuz. öğretmeni de öğrenciyi de bu hale getiren suçlu biziz. şimdi herkes hababam sınıfı gibi o mektubu ben yazdım diye ayağa kalkmalı.
devamını gör...
bir kaç suçlu var.
ilki hababam sınıfı, arka sıradakiler, hayat bilgisi, pis yedili gibi yapımlar.
ikincisi teog sınavının okulları kast sistemi olarak sıralamasıdır.
üç, meslek liselerinin amacı dışında kullanılması, topluma ve iş dünyasına anlatılamaması.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar