okçular vakfı

bu vakıfla ilgili dünya sözlük ak parti teşkilatından bir kaç ricam var.

bu vakıf ne halta yarar, neden belediyenin milyonlarca lirası bunlara verilir, bu vakfa ait bir müzenin bile yapımı için 8 milyon tl gibi uçuk rakamların verilmesini nasıl normal karşılıyorsunuz bunları açıklayabilir misiniz?
devamını gör...
aldığı son ihale parasını iade etsin sonra kapansin.

tanim: yemeklerinin ibb bunyesinde hazırlandığı dernek/vakıf.


ek: yazilan entryde bir başka entrye cevap verilmez bu bir, kendinizce dalga geçtiğiniz tutar ibb tarafindan vakfa hibe edilen 16.6 milyon lirayi kapsamiyor bu iki. ihale edilen ve benim bahsettiğim tutar 500 milyar, metro a.s üzerinden yapılmıştır. cin olmadan adam carpmayiniz. o hibe edilen parayı geri vermezler zaten, yemislerdir.
devamını gör...
ibb tarafından hiçbir vakfa nakdi yardım yapılmadığı defaatle açıklanmasına rağmen, hala daha ihale parası aldığı düşünülen vakıf. ihale parası bir de ehuheue...

(bkz: çamur at izi kalsın)

ek: iddianın sahibi herhangi bir kaynak paylaşmadığı için kendim araştırmak durumunda kaldım. iddiayla ilgili bir köşe yazısından başka hiçbir kaynak yok. o köşe yazısıyla ilgili de şöyle ilginç bir detay var. yazarı, daha önceden 1 kilo çaya 181 bin lira vermek yalanını ortaya atan kişi. hatta, yalanlanınca bir de düzeltme yazısı yazmış paşa. bir düzeltme yazısı da bu iddia için gelecektir eminim.
devamını gör...
kapanma söylentilerinin asparagas olduğunu açıklamış olan vakıf.

içimize su serpti. yoksa nereye ok atacağımız konusunda nerden yardım alırdık.

hayır açıklamadaki ücretli kurs ibaresi dikkatimi çekti. lan para vererek ok atmasını öğrenen mi var memlekette.

"bu tür haberler tamamıyla asparagas. vakfın kapanmayacağına dair kapsamlı bir basın açıklaması yapacağız. burada etkinliğimiz hala devam ediyor. ücretli ve ücretsiz kurslarımız var. bunların etkinlik planları yapıldı."

haber
devamını gör...
yaklaşık iki yıl önce ücretini vererek üç ay kadar ders aldığım vakıftır. yetişkin kursları ücretli öğrenciler için olan kurslar ücretsizdi. ha ücretsiz giden yetişkin bir dünya tanıdık vardı bu da bir gerçek. kurs bittikten sonra beni hayattan bezdirecek kadar sms gönderip bilumum açılış, akp mitingi, bakan konuşması vb etkinliklere davet ettiler. mart ayından beri mesaj gelmiyor.
devamını gör...
kafirler bu ülkede müslüman oluşumlara her zaman çamur atmıştır. müslüman zengine yeşil sermaye dediler bitirdiler, vakıf dernek zaten mümkün değil yaşatmıyorlardı. şimdi akp zamanında müslüman vakıf ve dernekler biraz canlanınca bunlar da kudurdu.

hırsız herkesi hırsız zannedermiş hesabı dillerinde ve fikirlerinde sürekli ulan ne yiyordur bu vakıflar he fikri. korkma lan köftehor sıra sana da gelir çatır çatır yersin devleti. malum devletin malı deniz yemeyen keriz lafını da sen ürettin. 17 yıldır kendini keriz gibi hissediyorsun biliyorum. işte bir fırsat yakaladın. ye yiyebildiğin kadar.
devamını gör...
bu başlığın ilk entrylerinde bu vakfın ne işe yaradığını merak ettiğimi ve her şeyi savunan ak partili kardeşlerimizin bunu da savunmasını bekledim ama hala yandaşlardan bile bu vakfın ne işe yaradığı hakkında bir açıklama göremedik.
devamını gör...
kapanacağına dair haberler sosyal medyada yayılmış. öncelikle bu tür haberlerin yalan olduğu anlaşılana kadar geçirilen orgazma bağımlılık nasıl gerçekse bağışıklık ta o kadar gerçektir. twitter'ın güvenilir bir haber kaynağı olmaması bir yana sırf hükümete yakın diye onca insanın işsiz kalması onca hobi edinen, eğitim gören, birbiriyle kaynaşan, yarışmalara katılıp bu ata sporunu dünyaya duyurmaya çalışan onca insanın yersiz kalması bir insanın neden hoşuna gider bundan neden keyif alır. ibbb değişir değişmez bütün herkesi işten çıkar diyenlerle ülkedeki işsizlik oranının yüksek olmasından en çok yakınan kişiler de aynı kişiler. insan kendisiyle çelişmeye utanır.

"vakfımızın kapandığını iddia edenleri sporcularımızla öğle yemeği yemeye, sonrasında da okçuluğu deneyimlemeye davet ediyoruz."
diye davet yayınlamışlar.merak edenlerin gitmesini tavsiye ederim.

sözüm meclisten dışarı gençler iddaa bayilerinde maç tutturmayı bekleyeceğine gençliğini çürüteceğine gitsin diye hizmet veriyorlar. bir zamanlar çalıştığım şirkette de bir hoca bize ders verecekti. katılmıştım fakat iş yoğunluğundan devam edememiştim. içimde ukde olarak kaldı ama güzeldi bir yayı ok atmaya hazır hale getirmek bile çok keyifliydi. her şeyi kötüleme gibi bir alışkanlığı var bizim milletin elinde kanıt olmadan iftira atmaya da bayılır bu vakıf ta işte bu kişilerin bomboş eleştirisine maruz kalıyor. yazık oluyor.

hükümete tavsiyem bu tür vakıfları sadece istanbul değil 81 vilayete yayın kardeşim, yer gösterin arazi tahsis edin her türlü desteği verin.
devamını gör...
yanlış yöntemle doğru amaca varılmaz. twitter'dan ordan burdan değil fakat vakıf işlerinde olan bir arkadaşımdan bu vakfa çalışan ve araç tahsisi yapıldığını 31 mart sonrası bunların apar topar çekildiğini duymuştum. bu diğer vakıflar için de söyleniyor. nakdi yardım yok evet, ama ibb'nin kendi iştiraklerinde çalıştığı gösterilen kişiler buralara adeta tahsis edilmiş. hiçbir resmiyet yok ispat edemezsiniz bunu. ancak güvenlik kameraları ile kişileri ve araçları ifşa ederek ortaya çıkar. bu ve bunun gibi erdoğan ailesine direkt bağlantılı vakıfların elde ettiği gayriresmi ve resmi ayrıcalıklar diğer muhafazakar vakıfların da tepkisine neden olmuş. hatta bunu vakıflarla ilgili buluşmada erdoğan'a iletmişler ama yanıt alamamışlar.


böyle vakıf olmaz. vakıf dediğin varlıklı kişilerin mallarını veya gelirlerini bir tüzel kişiliğe vakfetmesi ile olur. yanlış usulle doğru yere varılmaz. bu islami bir anlayış değil. nitekim zorluklar içinde teşkilatlanan müslümanların kurumlarının bunlardan çok daha sağlam durduğunu görüyoruz her devirde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar