okey

sadece türklerin değil, çinlilerin de gayet güzel güzel oynadığı oyun. tabi onlar 'son taşı alna yapıştırmak', 'ıstaka ile adam dövmek' ve benzeri eylemleri tatbik etmiyorlar. yani tam olarak okey oynuyorlar denemez.
devamını gör...
bu akşam oynarken ziyadesiyle eğlendiğim oyun. okey kadar zevkli ve eğlenceli hata ve hatta heyecanlı bir oyun daha yoktur. olsaydı oynamış olurdum muhakkak. *
devamını gör...
hafifmeşrepler için turnosol kağıdı olan oyun. tanıştığınız ilk gün bunu sorun. daha önce oynamış mı ve ne sıklıkta ve hangi ortamlarda oynamış diye. erdemli erkeklere dahi yakıştıralamayan bu oyunu bir de bayanlar oynuyormuş. duydum ve çok şaşırdım..
devamını gör...
bir rivayete göre israilliler icat etmiş bu mereti. emin değilim ama olabilir çünkü türkiyenin gelişmesini istemiyen dış mihrak israil bu oyunla türkleri meşgul etmekte kendisi ise yüksek teknoloji ile müslüman öldürme çalışmalarına devam etmektedir. (bkz: pek komplocu gördüm kendimi)
devamını gör...
diğer bir rivayete göre down sendromlu çocukların renk ve rakam bilinçlenmesini pekiştirmek amacıyla tebabet ilmi tarafından uydurulmuş bir oyundur...oynayanların ve başarılı olmakla övünenlerin bilgisine...
devamını gör...
türkler söyledi mi, tepemin tasını attıran kelime. başta msnde modaydı, şimdi günlük hayatımızın sıradan bir kelimesi haline geldi.. korktuğum nokta ise şu; ileride birbirine " choq guselsin asqum, datlum" diyen insancıklar türeyecek..

neden "tamam" varken "okey, ok" gibi kelimelere ihtiyaç duyuyoruz. madem kelime haznen bu kadar dar, o zaman "olur, peki, kabul" gibi tamamın yerini doldurabilecek kelimeler üret.

(bkz: sinirlendim be sözlük)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar