okumayı sevmeyen akademisyen

tek kelime ile işgalcidir. evet işgalci! öğrenme ve öğretme iştiyakı ile yanıp tutuşan lakin atanmanın sırrına vakıf olmayan liyakat ve istidat sahibi parlak gencin hak ettiği kadronun işgalcisi. slayter...
devamını gör...
birçok akademisyeni buraya koyabiliriz. akademisyenlik türkiye’de icra edilen bir meslek değil taklit edilen bir meslektir. gerekli yabancı dil bilgisine sahip değil olsa da kopyala yapıştır akademisyenliği. bunu en net aynı alandaki kitap çıkarmış üniversite hocalarının kitaplarını inceleyerek anlayabilirsiniz.

- cümleyi değiştirseydiniz bro.
devamını gör...
havalı meslek, maaşı da iyi diyerek pek çok hevesli, araştırmacı insanın da hak ettiği yere gelmesini engellemiştir türlü oyunlarla. insanlar sadece ilgi ve yeteneklerine göre seçilmediği için, pek çok alanda böyle insanlar görmek şaşırtıcı değil.
devamını gör...
en iyisidir.
girdiği derslerde önündeki notu okuyarak değil, zihnindeki bilgiyi anlatıyordur. bu hem sıkıcı olmaz, hem de bilgiyi içselleştirdiği için anlatımı da içten olacaktır, bu da dinleyenlere sirayet edecek ve daha kolay öğrenim sağlayacaktır.
derste not okumayan akademisyenleri çoğaltın lütfen.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar