okumuş kızlara hastalıklı muamelesi yapmak

bayan ,erkek genelde ailelerin içinde bulunduğu muameledir.yani haklılar bir yönden bazı hanımlar öğrendikçe ağırlaşıp tevazu kazanacağına daha çok saptıyor ama bu erkekler için de geçerli.genelde erkeklerin derdi bu tür hanımları ele avuca sığdıramamak bu yüzden bir korku var.
devamını gör...
okumuş kızları okuduğuna okuyacağına pişman ettiren durum değildir.
çünkü bilinir ki pek çok kedi erişemediği ciğere mundar muamelesi yapar. *
devamını gör...
son zamanlarda gözlemleniyor. özellikle okumuş kızların hanımlık becerilerinin sorgulandığını görüyoruz. tabi bunlar aksini ispat etmek için zirvelere yaprak sarmaları, içli köfteler götürelim diye hesaplanmış birtakım iddialar.*
devamını gör...
ben okudum, ben para kazanıyorum, seninle eşit durumdayım. sen de yemek yapacak çocuk bakacak bana ev işlerinde yardım edeceksin vs diyen kişilerde görülen aymazlık hastalığına tutulmuş olmakla gelen muamele.
devamını gör...
yine önyargılı bir durum.
okumuş kız blabla açık kız bla bla kapalı kız blabla.
onlara gerek yok blablacılar var ya..
devamını gör...
en az 16 yıl okumuş, iş hayatı falan derken 30 yaşında evlenen doğru düzgün yemek yapmayı bilmeyen, hayat müşterektir masalıyla erkekleri uyutmaya çalışan, yeni doğacak çocuğuna bir patik bile öremeyen, yoğurdu bakkaldan alan kız hastalıklı olmayacakta kim olacak. kısa, daracık pantolon ve tişörtler giyen, bir musluğu bile tamir edemeyen, kurban kesemeyen erkekler mi?*
devamını gör...
okumuş olmak hastalıklı olma nedeni değil. hastalıklı muamelesi yapılanlar okumuşlar değil okuyup sadece diploma alan hayatı anlayamayan türkiye'yi anlayamayan üslup sorunu olan ve çoğunlukla cazgırlıkları ile örtmeye çalıştıkları özgüven sorunu olan insanlar.
devamını gör...
okumuş kız da hastalıklı muamelesi görmek adına saçmalamasın bi zahmet dediğimiz durumdur. bohem bohem tavırlar, okuduğunu içselleştirmeden ölesine konuşmalar, artistik ukalaıklar. sanki bağa simone de beauvoir lan. ben niye kızdıysam.
devamını gör...
bizzat gördüğüm muamele. bir tek hastalıklı muamelesi görseydim keşke daha neler neler dendi.
devamını gör...
hastalığı yoksa günahtır, kul hakkıdır. okurken hastalık sahibi olmuşsa ve hastalıklı diye hor görülürse yine günahtır ve yine kul hakkı söz konusudur. kimse zaafiyetlerinden ötürü dalga konusu olamaz. helallik istenmesi gerekir o kızdan.
devamını gör...
kadın-erkek herkese tekamül kabiliyeti bahşedilmiş. madem bu ülkede kızlara sunulan eğitim hakkı var. kızlar bu hakkı sonuna kadar kullansın, kıskançlığa gerek yok. okuyabildikleri kadar okusunlar.
bu hastalıklı meselesine gelince bu algı da boşuna değil. evet kimi insanlarda abartılı ve önyargılı bir tavır var. ama okuyan kızlarımızın önemli bir kısmı saçma tavırlara giriyor, feminist, liberal vb oluyor. girdikleri şımarık tavırlar da cabası.
bir de işin evlilik kısmı var. yok biz okuduk diye bizle evlenmiyorlar diyip ağlayanlar var. kusura bakmayın kimse okuduğunuz için sizinle oğlunu evlendirmek zorunda değil. eş arayan insanlar yemek-ev işi bilmeyen okumuş kız için bunu geç diyebilirler. ya da okuyup para kazandığın için senin dilin uzamış olabilir. burada kabahati başkasında arama.
devamını gör...
dışarıya çokça çıkan, erkeklerle aynı sıraya oturup kalkan, gündüzleri sıkış tepiş otobüste ayakta yolculuk yapan, yağmurda ıslanıp her tarafını belli eden kıyafetlerle derse girmek zorunda kalan, erkek hocalardan ders alan hanım kızlara kanserliymiş, ülserliymiş, tüberkülozmuş muamelesi yapmak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar