öküz başlı antilop

kimliksiz bir hayvan vesselam. öküzse öküz, antilopsa antilop deyin kardeşim. öküz başlı antilop diye hayvan mı olur? o değil, bu kimliksiz hayvan, ne hikmetse çitaların, aslanların, dere kenarında pusuya yatmış timsahların hedefi olacak bir coğrafyada yaşamaya mahkum edilmiştir... o öküz kafası da bir işe yaramaz. ya da farkında değil kafasındaki sivri boynuzun...

devamını gör...
afiraka belgesellerinin vazgeçilmezleridir.hatta meşhur bir göç vardır nehirden atlayarak 1600 küsür km yol alırlar bildin mi?heh, işte o nehirden atlayıp karşıya geçmeye çalışırlarken timsahların götürdükleri varya bunlar onlar işte.
devamını gör...
ülkemizde bulunmayan bir şey. çok sonraları anladım.

babamız tarafından sürekli afrika belgesellerini izlemeye mecbur bırakıldığımızdan, bu öküz başlı antilobu çöp tenekelerinin kenarında, otoparklarda falan görebileceğimizi sanıyorduk. o kadar tanıdıktı bize. ilkokula başladık, isim-şehir oynarken, bu hayvanı yazmaya başladık, yaşıtlarımız tarafından böyle bir canlı olmadığına neredeyse ikna ediliyorduk. o zaman internet yok tabi, hemen bulup, sıra arkadaşının gözüne sokamıyorsun gerçeği. öküz başlı antilobu bilmeyenler o kadar kalabalık ve sesleri o kadar çok çıkıyor ki, otomatik olarak öküz başlı antilop tedavülden kalkıyordu. bir de eve gelip babaya gönül koyuyorduk, kafasından uydurduğu hayvanların bir de yalancıktan belgeselini bulup da bize izlettiriyor diye.
devamını gör...
kurbanlık olarak satılabilecek hayvan.. yaptıkları göç sırasında karada aslan, çita, sırtlan gibi etçillerle mücadele ederken nehirde timsahlardan kurtulma derdindeler.. öküz başlı antilop olmak zor iş vesselam!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar