öldürülmeyi hak etmek

#özgürler 

bir vicdansızlık ifadesidir... gözlerim bunu bu sözlükte gördü, görmez olaydı... öldürülmeyi hak etmek diye bir şeyin varlığını kabullenmek, idam cezasının ilkelliğini henüz anlayamamış, devlet eliyle işlenen cinayet olduğunu kavrayamamış zihinlerde neredeyse sivil eller tarafından işlenebilecek bir vahşetin normal görülmesi gibi... bu çok vahim bir durum... çok vahim...
devamını gör...
yapmayın şimdi. elbette ki hakedilen suçlar var. mesela en başa çocuk istismarını koyabilirim. ya da kendinden güçsüze türlü işkenceler edip, can alanlar. pisi pisine insanları öldürenler. zira kanıma dokunuyor o tecavüzcüleri besleyip, düzgün insanlar olacakmış gibi tekrar aramıza karışmasını.
devamını gör...
hergün sokak ortasında yok yere işlenen 100'lerce cinayetlere çözüm bulamayanların anlayamadığı konudur.

nam için, çevresinde tanınmak ve etrafına korku vermek için adam yaralayan, adam öldüren tanıdıklarım var. bunların çevreleri de öyle. hepsi işleyeceği suçun sonucunu hesaplayıp öyle harekete geçiyorlar. "çok çok 8 yıl yatarım, 4 yıl yatarım" gibi tahminlerine denk gelmişliğim var.

peki sevgili kardeşlerim... sokak ortasında sinek öldürülür gibi işlenen bu cinayetleri nasıl durdurmayı düşünüyorsunuz , bir yazın bakalım?
devamını gör...
kimse kusura bakmasın da yaz mevsiminde vız vız ötüp de bizi uykumuzun en tatlı yerinden uyandıran kan avcısı sivrisinekler öldürülmeyi fazlasıyla hak ediyor.
devamını gör...
akla cengiz özkan'ın muhteşem söylediği bir zaralı halil türküsünü getirir;

''fırsat elde iken sarmadık yari,
beni öldürmeli, dövmeli değil...''

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar