ölü doğmuş yaratık

fırankeştaynın başarısız denemelerinden biri olduğunu tahmin ettiğim yaratık. elektrik şokunu doğru zamanlamayla veremedi muhtemelen. sözlükte elektrik aldığı yazarlar olursa kötü.

hoşgelmiş yeni yazar.
devamını gör...
kendisinden ilk defa oy aldım. biraz tırsıyorum açıkçası yaratık falan... normalde de mahlası görünce etrafından dolaşıp geçiyordum zaten.
saygılar abi hoş geldin. kaç kaç kaç.
devamını gör...
mikroskoplara olan ilgisinden ötürü bir laboratuvar kurup, birlikte çalışmak istediğim yazar. kim bilir, dünyanın bir noktasında karşılaşırız belki...
biraz geç olacak ama hoş gelmiş. *
devamını gör...
inanılmaz seri artıcı bir yazar. ama öyle bir yazarın sayfasına girip seri artılayan şeklinde değil. girilen her yeni tanımı artılayan daha profesyonel, tanımlara gerekli değeri veren, okuyan beğenen ve beğenisini sunan bir yazar. helal olsun.
devamını gör...
en sevdiği yazarın en sevdiği kitabında insanlığın tanımı yapılırken kayıtsız kalmamış ve kendi yorumu ile bu nicki oluşturmuş yazar. yıkıklıktan ziyade insanlığa odaklanmamız gerektiğini yineliyorum.
ayrıca her şeye artı vermiyor, beğendiği entrylere artı veriyor.
devamını gör...
bu nasıl ölü doğmuşluk anlamadığımız yazarımız. hiperaktiflerde en üst sırada yer alıyor şu an. ölü hali buysa dirisi sözlüğü uçurur.

kelamı daim olsun.
devamını gör...
fitzgerald’ın tuhaf hikayesinden ziyade dostoyevski’nin dediği gibi; biz bugün canlılık denen şeyin nerede bulunduğunu, neyin nesi olduğunu, hangi adla çağrıldığını bile bilmiyoruz. elimizden kitaplarımızı alsalar, bir anda neye uğradığımızı şaşırırız. artık hangi yolu seçeceğimizi, kime tutunup kimden kaçacağımızı, neyi sevip neden nefret edeceğimizi, neyi sayıp neyi hor göreceğimizi bilemeyiz. insan olmak, yani etiyle kemiğiyle insan olmak bile yük geliyor; bundan utanıyoruz, ayıp sayıyoruz. soyut insan diyebileceğim garip yaratıklar olmaya can atıyoruz. biz ölü doğmuş kişileriz, zaten çoktandır canlı olmayan babaların soyundan ürüyoruz ve bu durumu gittikçe daha çok beğeniyor, bundan zevk almaya başlıyoruz. nerdeyse bir kolayını bulup bizleri doğrudan doğruya düşüncelerin doğurmasını sağlayacağız.

kişisel bir eleştirinin doğrudan ilgili kişiye yapılması taraftarı olan, başlıkta kimin ne yazdığından ziyade sadece başlık ile ilgilenen yazar.
devamını gör...
#6717017

ilgili tanımın sonundaki itiraf ile tanımdaki bütün gizemi yerle bir etmiş, kendi oluşturduğu büyülü atmosferi dağıtmıştır. ne vardı betty’nin gerçek olduğuna inansak?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar