ömer çelik

akp adana milletvekili. hakkında pek bir şey bilmiyorum ama demokratik açılım meclis oturumundaki en etkili konuşmayı yapan milletvekili olduğunu düşünüyorum. muhalefetin tüm eleştirilerine kâh chp'nin kürt raporundan kâh alparslan türkeş'in anılarından hareketle tek tek* cevap verdi. sabahtan beri muhalefetin çemkirmelerine maruz kalmaktan bunalan tayyip erdoğan sanırım bu konuşmadan sonra kendisini tenhada kıstırıp alnından öpmüştür.

benim için en etkileyici bölüm, dersim katliamını açıkça öven chp'li onur öymen'e seyit rıza'dan alıntı yaparak cevap verdiği kısım olmuştur. sırf bu sözleri sebebiyle ben de alnından öpüyorum. helal olsun.
devamını gör...
ömer çelik ömer çelik olalı benden böyle alkış almadı.

yıllar yılı beton yapılar gibi siyaset teorisi yazıları, akabinde ak parti içerisinde recep tayyip erdoğan danışmanlığı'ndaki yetersizliği, deniz baykal'ın masasına kırmızı şarap, papermoon falan...

yarından sonra kuracağım cümle belli; bir eylüllerde gelen aşk yazıları vardı ömer çelik'in bir de 13 kasım 2009 meclis konuşması...

nereye kadar bu cümleyle idare ederiz onu bilmem pek.
devamını gör...
akp'nin aykırı milletvekilidir. bu konuşmadan sonra da gittikleri mekanlarda baykal'a en pahalısından şarap ısmarlayacak mı acaba? meclisdeki konuşmasında geçmişimizi öğrenmek için bizi bu kalp seni unutur mu adlı diziye yönlendirmiştir. yalnız dizide kendi oy potansiyelini barındıran taban etliye sütlüye karışmamış, sönük, nabza göre şerbet veren tipler olarak lanse edilmiştir. ben burdan ne çıkarmalıyım şimdi. faşistler ve komünistlerin bir şekilde kahraman olduğu dönemde nerdeydiniz. neden en azından dininizin emrettiği ahlak ayaklanmasını beceremediniz ve hatta talep bile etmediniz. siyasetin dili gibi sinemanın dili de maalesef hep aynı jargonu kullanan bir görüşe hapsolmuştur.
devamını gör...
yeni şef ak ta aşk ve eylül romantizmi ve siyaset yazıları yazmasıyla ünlü, daha sonra vekil olan ve tayyip'in çok yakınında bulunan, bir ara tayyip'in yanından biptir ettiği ama her ne hikmetse yine yakınında olmayı becerebilen vekil.
devamını gör...
yenişafak'tayken müslümanlar da yılbaşını ve diğer özel günleri kutlayabilmeli gibi saçmasapan bir düşünce serdedince islami camiada tefe konup epey çalınan kişi...
devamını gör...

sabahleyin gazetenin kapısını açmak için gelen yenişafak çalışanı kapıda ağlayan başörtülü kıza:
- niye ağlıyorsun bacım?
- hiç.
- kimi bekliyorsun burada?
- ömer çelik'i.
- nesi oluyorsun ki ömer çelik'in?
- hayranıyım...

...
devamını gör...
hepsinden önce malüm gazetede çiçek ve böçek merkezli yazılar da yazmıştır. çiçek, böcek, din, felsefe, siyaset derken devlet kuşu başına kondu abimizin. yalnız şu dikkatimi çekti az zamanda çok işler başarmış. siyaseti hemen nasıl kıvırmış, helal olsun be abi. yiğidi öldür hakkını ver demişler. maşallah, maşallah.
devamını gör...
ak parti adana milletvekili.--- alıntı ---

Ömer Çelik, 15 Haziran 1968'de Adana'da doğdu. Babasının adı Yusuf Ziya, annesinin adı Dudu'dur. Siyaset Bilimci, Stratejist ve Gazeteci; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde siyaset bilimi alanında yaptı. Yeniyüzyıl, Star ve Sabah gazetelerinde köşe yazarı olarak çalıştı. Halen Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Siyasi Danışmanlığı görevini yürütmektedir. 22. Dönem Adana Milletvekili. 22. Dönem'de NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği görevinde bulundu. 23. Dönem'de aynı göreve yeniden seçildi. İyi düzeyde İngilizce bilen Çelik, bekârdır.

--- alıntı ---

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar