ömer halisdemir

ökk komutanının odasına girip makama el koyduğunu söyleyen darbeci semih terzi'yi alnının çatından vuran ve akabinde şehit edilen kahraman.

mekanı cennet olsun.
devamını gör...
mekanı cennet olsun. bu kahramanların adları unutturulmamalıdır.

devamını gör...
ismini dua ve minnetle hatirlayacagimiz kahraman turk askeri.
devamını gör...
milyonlarca insanın duası ve şehadetine şahitliğiyle, sonsuz hayata göçmüş vatansever. Allah razı olsun.
devamını gör...
Allah rahmet eylesin. darbe yapmaya kalkan generali geberterek ülkeyi ipten almıştır. mekanı cennet olsun.
devamını gör...
rabbim rahmetiyle sarsin.katillerden korkmadan cekmis tetiğhttp://i.ne memleket. haini ve kahramani yanyana.hainlere bela, kahramanlara dua.
devamını gör...
Allah rahmet eylesin. olması gerekeni yapmıştır. mangal gibi yüreğini önünde saygı ile eğiliyorum. ergenekon davası adı altında o vatansever subayları, paralelciler almaya geldiğinde o zamanın subayları bu hareketi yapamamışlardı.
yapsalardı bugün bu paralelci subaylar bu girişimi yapamayacaktı.
devamını gör...
ilk kurşunu sıkandır
o sütçü imamdan daha şanlıdır.
ülkenin kaderini kurtarmıştır.
Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
''olmasaydı,olmazdık'' denilecek vatan kahramanı.

mekanı cennet makamı ali olsun.
devamını gör...
adına sözlükçe bir hatim okunması gereken kahramandır. belki üzerimize düşenin küçük bir kısmını böyle halledebiliriz.
devamını gör...
Allah'ın nimet verdiği kullardan olması duasıyla andığım kahraman asker.
devamını gör...
memleketi niğde'de veya başka bir yerde adı askeri bir birime verilip yaşatılmalı. kahramanlığı unutulmamalı.
devamını gör...
kahraman ve şerefli bir türk askeridir.
bu darbe girişimini önleyen bir kahraman varsa, o da ömer halisdemir'dir. yattığı yer nur olsun.
devamını gör...
karşısına geçip, asker selamıyla bir dakika saygı duruşunda bulunmak istediğim kahraman bir türk askeridir.. ki her şehidi asker selamı ile selamlarım.. ve hamaseti asla sevmem.
devamını gör...
işte asker,ıste dirayet,işte iman.
mekanin cennet olsun.
devamını gör...
niğdeli, iki çocuk babası bir yiğit, şehit... Allah ondan razı olsun, rahmetiyle muamele etsin...
devamını gör...
delikanli adammis, delikanli gibi yasayip delikanli gibi olenlerden. Allah sehadetini kabul etsin, bizler raziyiz Allah da ondan razi olsun.
"sehit tahtinda rabbe gulumser, ah binlerce canim olsaydi der"
devamını gör...
vücudundan 30 mermi çıkarılmış.

nasıl panikledilerse artık itoğluitler, adamı delik deşik etmişler.
devamını gör...
darbeci şerefsizler başarılı olsalardı bu yiğidi, bu kahramanı generalimizi şehit eden hain diye duyuracaklardı... iyi ki başaramadılar... Allah senden razı olsun şehidim...
devamını gör...
kelimelerin kifayetsiz kaldığı.. hakiki bir kahraman. ruhundaki paklık, şecaat ve güzelliğin yüzdeki dışa vurumu.

hayır, o ölü değil. ölü olan bizleriz.
devamını gör...
"aksakallı: ömer; tuğgeneral semih terzi vatan hainidir, isyancıdır. onu, karargâha girmeden öldür! bunun sonunda şehadet var. hakkını helal et

ömer başçavuş: başüstüne komutanım, hakkım helal olsun. siz de helal edin..."

'ona sahadeti emrettim basustune dedi..'
zekai aksakallı..
devamını gör...
- başüstüne komutanım, hakkım helal olsun. siz de helal edin.

şu cümleyi her okuyuşumda boğazım düğümleniyor, gözlerim doluyor. tarih kitaplarında vatanı, milleti, dini ve bayrağı için imkansızı başarmış, ölüme yürümüş ve şehadet şerbetinden içmiş yiğitlerimizi okurken hep düşünmüşümdür; acaba bu kahramanlıkları gösterebilecek dirayete ecdadımız kadar sahip miyiz?şu gün gördük ki evet sahibiz. darbe girişiminin kırılma anında devreye girmiş, milletimizin ve alem-i islam'ın akıbetini belirlemiş ve şehadete yürümüş bu vatan evladının hikayesi bizler var olduğumuz müddetçe unutulmayacak, vatan aşkıyla yetiştireceğimiz nesillerimizce de minnetle yad edilecektir. milletimiz ve şanlı tarihimiz unutulmaz bir kahraman daha kazanmıştır.

'' vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor,
bir hilal uğruna ya rab! ne güneşler batıyor! ''


rabbim şehadetini kabul etsin.
devamını gör...
muhtemelen 15 temmuzda ölmüşüm de tekrar dirilmişim gibi yazıyorum. ismine kurban olduğum ömer halisdemir ismine yakışır bi şekilde adamın halisi olan kahraman insan anlamsız hayatımıza anlam katan ışık katan yaptığın kahramanlıktı.yolundan yürünecek kutlu bir yol açtın örnek oldun bizlere nur içinde yat.cennette görüşmek üzere..
devamını gör...
gözünü kırpmadan milleti için şehadete yürümüş kahraman askerimiz.

anlının çatından vurduğu hain özel kuvvetler komutasını ele geçirse büyük bir iç savaş yaşayabilirdik. tek bir kurşun ile binlerce insanın hayatını kurtarmıştır.

böyle kahramanlar bize Allah ın bir lütfudur. ismini unutursak bize yazıklar olsun.

köylü bir babanın 7 çocuğundan biriymiş. babası çobanlık yaparak okuduğunu söylüyor.

en büyük hayali emekli olunca köyündeki bahçesine dönüp orada yaşamakmış.

inşallah rabbimiz cennet bahçelerinde bu hayalini gerçeğe dönüştürmüştür.

--- alıntı ---

çobanlık yaparak asker oldu, darbenin seyrini değiştirdi

darbeci general semih terzi’yi alnından vurarak öldürüp darbe girişiminin seyrini değiştiren ardından şehit edilen niğdeli astsubay ömer halisdemir'i babası anlattı...

köyde hayvancılık yapan bir babanın 7 çocuğundan biri olan, çocukluğu çobanlıkla geçen şehit ömer halisdemir, meslek sahibi olduktan sonra ailesinin geçimini sağlayıp kardeşlerini okutmaya çalışmış.

halisdemir’in babası hasan hüseyin halisdemir “çocukluğunda çok başarılı bir çocuktu. hayvanları, doğayı çok severdi. bütün okulları başarıyla okuyordu. okuldan eve geldiğinde ve boş zamanlarında bana yardımcı olurdu. hayvanları otlatırdı. çok güçlü bir yapısı vardı. benim en çok güç aldığım destek aldığım çocuğumdu. nasıl ki çocukken işte güçte en büyük yardımcımsa meslek sahibi olduğunda da en büyük destekçim oldu. kardeşlerini çok severdi. onlar için çok şey yaptı. bütün kardeşlerine sahip çıktı.beni ayakta tutan o çocuktu" dedi.

şehidin gerçekleşmeyen hayali

kahraman şehidin hayalini gerçekleştiremediğini de anlatan baba halisdemir, “oğlum iki yıl sonra emekli olacaktı. tek hayali ise emekli olduğunda köye dönmekti. köyde kendisine bir bahçe yapmıştık. buraya bir ev yapıp burada yaşamayı hayal ediyordu. köyünü, arkadaşlarını çok seviyordu. ne yazık ki bu hayalini gerçekleştiremedi. her defasında emekli olunca köye döneceğim, burada yaşayacağım diyordu" ifadelerini kullandı.

'yaşanacakları hissetti'

15 temmuz gecesi yaşanacakları oğlunun hissettiğini söyleyen baba halisdemir, “her fırsatta bizi arıyordu. mutlaka her gün görüşüyorduk. en son gün görüştüğümüzde sanki yaşananları hissetmiş gibi bana içinde kötü bir his olduğunu söylemişti. ben de içini ferah tut oğul diye teselli etmiştim. olayları duyup şehit olduğunu öğrenince ilk aklıma gelen bu sözleri oldu. şimdi oğlumun yerine beni kabul etseler bu yaşta görevi kabul ederim. her yerde de görev yaparım" dedi.

çobanlık yaparak okudu

ömer halisdemir'le çocukluk arkadaşı olan çukurkuyu belde belediye başkanı ileri koçak ise “kahraman okul arkadaşımın çok zor çocukluk ve öğrencilik yılları geçti. çobanlık yaparak okumaya çalıştı. her sabah 5’te kalkarak okula gitmek zorunda kalırdık. okuldan gelince de kahraman şehidimiz çocukluk arkadaşım ömer halisdemir çobanlık yapardı. hafta sonu tatillerinde, yaz dönemlerinde bütün vakti çalışmakla geçerdi. tek isteği de bir an önce okuyup bir devlet memuru olmaktı. çünkü şartlar onu gösteriyordu. onun yükü büyüktü. meslek sahibi olup sadece kendisini kurtarmak değil, ailesine kardeşlerine de destek olmak istiyordu ve öyle de oldu. dün kardeşleri için ailesi için kendini feda eden kahraman şehidimiz bugün ülkesi için kendini feda etti. onun adına park yapılıp orman kurulacak ve kültür merkezlerine ismini vereceğiz. bunlar elbette yetmez biliyoruz onun için başka ne gerekiyorsa yapıp hatırasını yaşatacağız" dedi.

darbeci generali alnından vurdu

özel kuvvetler komutanı tümgeneral zekai aksakallı'nın darbe girişimi sırasında, koruma astsubayı başçavuş ömer halisdemir'i aradığı "sana, vatanımız ve milletimiz adına tarihi bir görev veriyorum. tuğgeneral terzi vatan hainidir, isyancıdır. onu, karargâha girmeden öldür! bunun sonunda şahadet var. biliyorsun seninle 20 yıllık beraberliğimiz var. hakkını helal et' dediği belirtiliyor. astsubay halisdemir ise 'baş üstüne komutanım, hakkım helal olsun. siz de helal edin' demiş.

iddiaya göre darbeci general semih terzi, 10 kişilik koruma ekibiyle helikopter pistinden karargaha yürüyordu. karargah binasının girişinde özel kuvvetler komutanlığı koruma astsubayı başçavuş ömer halisdemir tarafından durduruldu. terzi ve korumaları, "karargâha giremezsiniz. zekai paşa'nın emri" dedi. korumalar halisdemir'i etkisiz hale getirmek istedi. halisdemir ise tabancasını çekti ve darbeci terzi'yi alnından vurdu. halisdemir ise 10 koruma tarafından ateş edilerek 30 kurşunla şehit edildi.

--- alıntı ---

http://www.hurriyet.com.tr/...
devamını gör...
şehit düştüğü yer özel bir kaplama ile kaplanmış ve etrafı çiçeklerle çevrilmiş. kanını silmemişler şehidimizin.
devamını gör...
şehit dustugu anın görüntüleri ..
tüyler diken diken..
yandan gelip ateş açıyor..
kaçtığı noktada şehit ediliyor ..
devamını gör...
bir askeri darbeye karşı sembol kahramanlardan birinin bir asker olmasıyla da anılacaktır. pkk ile ışid ile de mücadeleye devam edilen süreçte askerlerin itibarı, morali de sarsıldı. bu bakımdan askeri darbeye canı pahasına karşı koyan bu yiğide gösterilen vefa moral kaynağı da olmuştur.
devamını gör...
"tüllenen mağribi akşamları sarsam yarana,
yine birşey yapabildim diyemem hatırana..."
devamını gör...
15 temmuz gecesi, özel kuvvetler komutanlığı’na girmeye çalışan darbeci generali vuran ancak kendisi de şehit düşen ömer halisdemir’in ailesi "devlet dışında kimseden yardım istemiyoruz. sadece çukurkuyu’da, ömer’in de okuduğu okul yenilensin yeter" demiş.

siz ne asil insanlarsınız. vatan size minnettardır. yiyiciler, rantçılar, adam kayırıcılar, o makam senin bu makam benim kafası yaşayanlar bunu anlayamaz. şu tavrı okuyup anlayıp utansalar keşke!
devamını gör...
tereddüt etmeden haini ilk fırsatta gebertmiş ve yiğit bir anadolu evladı. rabbim şehadetini kabul etsin.
devamını gör...
bir gül bahçesine girercesine şu kara toprağa girenlerden... resmini gördükçe ağlamamak için zor tutuyorum kendimi Allah senden razı olsun mekanın cennet olsun komutan.
devamını gör...
geçen gün sosyal medyanın birinde , bu büyük insanın şehit edilmesi ile alakalı şöyle bir yorum okudum.--- alıntı ---

darbeci general semih terzi'yi alnından vurarak öldüren ve darbenin seyrini değiştiren bu anadolu delikanlısı yiğit astsubayı ateşin içine atmak yerine çalılara gizlenmiş 3-5 askerle çapraz ateşe tutulsaydı darbecilerin hem tamamı temizlenmiş olurdu hemde bu garibim hayatta kalırdı.
akıl varsa mutlaka alternatif vardır. değerli insanlar yetiştiremiyoruz. bulduğunuzu da hemen harcamayın.
--- alıntı ---

bu yorumu yapan zırtapoza şu örneği vermek istiyorum izninizle.

napolyon bir savaşı kaybetmiş ve yanına üst rütbeli generallerden biri elinde harita ile gelmiş ve napolyon'a demiş ki;

" efendim bakın şu harita üzerindeki yere, şuradan şöyle gitseydiniz, sonra da bunu buradan böyle yapsaydınız bu savaşı kaybetmezdiniz"

napolyon da demiş ki;

"çok haklısınız generalim eğer o iş parmakla yapılsaydı ben de aynen öyle yapardım"..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar