ömür geçiyor

ay sonu geldi, faturalar, kira..
vizeler, finaller olmadı bütünleme
evlen, çoluk çocuk sahibi ol, torunları gör...
hadi ya, ömür ne çabuk geçti, sanki göz açıp- kapayıncaya kadar...
devamını gör...
birilerini hayattan çıkarmak çok kolay. siliyorsun bitiyor. hele bu günlerde. telefondan ve sosyal medyadan silsen bile yeter. yer gök insan zaten, ondan çok ne var. bizi tüketen; vasat ve varoş kişilere nezaketimizden dolayı tahammül etmek. oysa özellikle merak uyandıran, kendini belli eden asil ruhlara vakit ayırmalıyız, telefonda bile sadece onlarla konuşmalıyız. kimler diye sormayın. mütevazı olduğumdan isim vermek istemiyorum. ama ömür geçiyor. fazla yüklerini at. yavaşlatmasın seni şampiyon.
devamını gör...
yas 35 yolun yarisi derken cahit sitki, dusunmus muydu acaba hic omrunun yarisinin coktan gectigini?

tanim: bir realitenin acikli dile gelisi.
devamını gör...
" ömür imtihanla geçiyor. " hangi şarkıda geçtiğini hatırlayamadım şimdi ama böyle. başıboş bırakılmış değiliz. çok şükür. ama ne bileyim pas geçiyoruz sanki ömrümüzü.

ünide sınav olacağımız zaman günlerce sabahlara kadar çalışıyoruz, mezun olunca onlarca kpss kitabını hatmediyoruz,yutuyoruz resmen. ama asıl kitaba gelince hep bir öteleme. dur okul bitsin, dur işe başlayalım, tamam şu temizlik de bitsin de derkeeeen ömür sona yaklaşmış, gözler net göremez kitap okumaya dayanamaz olmuş... " su misali aktı ömrüm."
devamını gör...
bir çift gözün içine bakamayışımızın, zamanında seslenemeyişimizin, bir gönül alamayışımızın telafisi olmadığı bu dünyada adımlarımız ne kadar da aceleci. ne kadar da eminiz bıraktığımız şeylerin bizi hâlâ aynı yerlerinde beklediğinden. o gün kapımızı aralamaya tenezzül bile etmediğimiz güzelliklerin yarın tekrar kapımızı çalacağından. oysa biliyoruz ki insan geç kalması ile meşhurdur. bir de elbet öleceğini unutmasıyla...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar