on üç boyutta da ıraksamayan yaratı

bazı şeyler gerçekten kabiliyetlerimi zorluyor.
bazıları ile de "çelınç" etmek istiyorum.

bu da onlardan biri.

şunu fark ettim ki, bazı kişiler; genel geçer düşünceleri bir anda odaklayıp, yıllarca tanımlayamadıklarımızı kelimelere sığdırabilme imkanını yaratıyorlar.

bu kişilerin de bazılarına aşık oluyoruz.

bu kadar bazının çarpımı da, bir ve yalnız bir oluyor.

bu kişiler, her koordinat sisteminde o kadar net çizgilerle tanımlı ve biricik ve orijinallerdir ki;

beğendikleri resim, müziğe dönüşse; ya da sevdikleri müzik resme dönüşse; oradaki kadının sesi ince ve zarif bir yüze, resim müziğe dönüşse; o kadının yüzü dilbilgisine önem veren gençlerin ses tınısı gibi salınır evrende.

sanırım güzel sanatlar terimini de bir efendi buradan hareketle bulmuştur.

evet.
devamını gör...
başlığı okuyunca kendimi mal hissettim.

bu kadar entellektüel başlık neden açamıyorum la.

ben anca hadiseyi bornozla hoplatan berber..en entellektüel başlığım bu.

t: bir görsel sanat tabiri.
devamını gör...
ıraksamıyorsa ya yakınsıyordur, ya da hiçbir fikri yoktur.

şimdi bakalım; ıraksamak ne demek? bir şeyin olma ihtimalini düşük bulmak, olası bulmamak ya da bir menzili aşılamayacak denli bulmak, uzak bulmak, gidilebilecekten daha uzun ve aşılması olanaksız bulmak.

13 boyutta ıraksamayan yaratı. 13 boyutta da yukarıda sayılan yargılara kapılmıyor bu yaratı. ya aşamayacağı yol yok, ya da onun için gitmek ya da kalmak yok. yol yok, (yordam da yok) mesela bu yaratı bir peri bacası ise, onun için bir yolculuk söz konusu değildir. ıraksamak, yakınsamak onun için yoktur. algısında bir izdüşüm yaratmaz bu kavramlar. tanımın devamına bakarsak, kendisine aşık olunabilen bir şey bu yaratı. bir peri bacasına aşık olunur mu? bunun mümkün olmadığına dair bir bilgi yok elimizde. olunabilir var sayabiliriz.

ve fakat; bu yaratının beğendiği müzik, sevdiği resim var. üstelik bu beğenilenlerin arasında da bir korelasyon söz konusu. bir peri bacasının dinlediği müzik, sevdiği/etkilendiği resim olur mu? olmaz. olsaydı şayet onun için de yol ve yolculuk mümkün olurdu. tam bu sebeple bu yaratının bir peri bacası olmadığı sonucuna ulaşabiliriz. baca değildir en azından.

evet.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar