one punch man

kesinlikle kahraman seviyesini ayrı bi noktaya çeken süper kahraman animesi ve mangası.
yazar one tarafından yazıldıktan sonra yusuke murata abimizin tekrar çizdiği manga şeysi.

önüne gelen herkese tek atan hobi olarak kahramanlık yapan kel bi baş karakterimizle birlikte
bu anime senenin çıkan en iyi serilerden (çoğu kahraman dizisini sollar)
komedi ve aksiyonu muhteşem bi şekilde harmanlanmış.
kesinlikle animelere ön yargıyla yaklaşmadan bu seriye zaman ayırın .
devamını gör...
aşırı derecede övülen bir anime, son gelen haberlere göre japonca en çok satan manga da buna aitmiş.
tamam güzel ama 5. bölüme kadar izlemiş biri olarak öyle abartıldığı kadar iyi olduğunu henüz düşünmüyorum.
ama bir yumruk, o bir yumruk gerçekten güzel anlatılıyor. saitama'nın rakibini yenmek için tek ihtiyacı o yumruğu atmak.
tüm olay bu yumruğu atmak olunca da bunu güzel sunmak gerekiyor ve yazar bunu çok iyi başarmış.
bazen oldukça sakin ve hiç umrunda olmayan bir şekilde atıyor bu yumruğu, bazense oldukça karizmatik bir şekilde.
özetle izleyin yani. zaten başlayalı 12 bölüm oldu, bi ucundan tutar gidersiniz. burada beraber anime geyiği yaparız.
devamını gör...
gintama'dan sonra beni en çok güldüren anime. absürdlükler, göndermeler vs çok yerinde. ana karakterin halleri, tipi bile animeyi izlemeye yeter. görüp görebileceğiniz en düz ana karakter kendisi. kel kafası ve tavırlar on numara. zaman zaman şu tipe bakıp bakıp gülebilirsiniz *+
devamını gör...
kuzenimin, olum çok komik kesin seversin izle yorumundan sonra bugün inşaallah başlıyacağım anime. feedback yaparım izeyince. izlandalı yazarımızda animeyle ilgili bir kaç yorum yapmış iyice meraklanmıştım zaten.
devamını gör...
amanda şöyle komik, böyle fenomen diye izlemeye çalıştığım ama abartılan kadar muhteşem bişeyin sunulmadığı anime. çok çalışmaktan kel olmak da bişey tabi ama... yok benim süper kahramandan beklediğim şey bu değil, tek yumruk ney ya. smallville de uçmayı 9 sezonda zor öğrenen supermanden çekmiştim bi, bi daha bu acıya katlanamam. absürd ama bak, orası tutarlı.
devamını gör...
anime superkahramanları ti'ye alıyor.tutupta mantık aranırsa zaten zevk alınmaz. bunun için einstein olmaya gerek yok zaten saitama 'nın kostümünden bunu anlayabilirsiniz.
devamını gör...
bitirdiğim güzel anime.

anime bölüm itibarıyla cidden azdı, ancak zaten böyle bir konu üzerine daha ne kadar devam edebilirlerdi onu da bilmiyorum. 2017'de ikinci sezon gelecek. saitama'nın bu ruh hastası güce nereden ulaştığı konusuna da hiç değinmediler. 100 şınav yüz squat komedisi dışında(iyi güldüm oraya). karakterler müthiş özellikle saitma mkarakteri müthiş bu karakter üzerine acayip hikayeler çıkabilirdi, umarım öyle bir seriyle gelirler. ve anime de en çok hoşuma giden bölümü aşağıda paylaşıcam:
devamını gör...
mangasında da webcomic halinde de güncele geldim. manga ile webcomic ne alaka diyenleri ise şöyle anlatalım. serinin asil fikir babası one isimli bir çizer. one punch man'i hobi olarak çizmeye başlıyor. tabi bu çizimler japon mangalarındaki kalitenin fersah fersah altında. kısaca leş gibi çizimler var. bunları webcomic olarak internet üzerinden insanların beğenisine sunuyor. hikayeyi tutan yuusuke murata isimli mangaka çizimleri adam edip yayınlamayı one'ye teklif ediyor. kabul edilince murata çizimleri bomba hale getirip manga olarak yayınlamaya başlıyor. sonrası zaten malum, aldı başını gitti seri. ancak one hobi olarak yaptığı bu işi mob psycho 100 isimli kendisi için ciddi gördüğü seriye odaklanmaya başladığından bu seriyi boşlamaya başladı. artık 2-3 ayda bir yeni bölümler yayınlıyor. manga haline getiren murata sadece çizimleri düzeltiyor. hikaye neredeyse tamamen aynı şekilde gidiyor. webcomic şu an için mangaya göre bayağı ileride ama bu hızla giderse yetişecek. işte o zaman sıkıntı olacaktır. herneyse animenin bıraktığı yerden;
--! spoiler !--
güzel bir hikaye örtüsü ile beraber aksiyon ve komedi aynen devam ediyor. hikaye örgüsü gelişirken sensei geri planda bırakılıyor mecburen, yoksa tek atıp bütün hikayeyi erkenden bitirir malum. tabi sonuçta sırada ona gelince hala tek atmaya devam ediyor. arada bir heyecanlanıyor ama sonuç hep aynı. dişine göre rakip çıkmadı hala.
--! spoiler !--
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar