babamın tüm kalbiyle inandığı bir zorunluluk.öss'ye girdiğim yaz tercih dönemimi bilerek ve isteyerek tatilimize denk getirmişti.baba gözünü seveyim eve dönünce yapalım diyince de 'kızım insanlar önemli kararlar alacakları zaman tatile giderler sakin kafayla yaparlar' diyerek akşama kadar tercih kılavuzuyla dolanmama sebep olmuştu.o gün bugündür merak ederim insanlar cidden böyle bir şey yaparlar mı diye bir tanesine de rastlamış değilim hani...
devamını gör...
bir diğer versiyonu önemli kararlar verip sonrasında gerçekleşecek önemli olaylardan önce tatile gitmektir. misal düğünden ya da yurt dışına okumaya/çalışmaya gitmeden önce aileyle ya da arkadaşlarla mini tatiller yapılır. son zamanlarını sevdikleriyle birlikte geçirmek ya da stres atmak isteyen kişiler tercih eder genelde.
devamını gör...
tatile çıkmak, doğaya temas etmek ya da uzun bir yürüyüş yapmak bile bu konuda çok yardımcı olur. neden bilmiyorum yalnızlığın ve toprağın, evrende olan sıradan gördüğümüz bazı şeyleri bile içselleştirmede çok kıymetli olduğunu düşünüyorum.

en son gözlerin kaç m ötedeki bir binaya, bir arabaya bir bir şeye takılmadan doğaya baktı, gördü ?

enson hangi doğa olayını izlemek sana hayret verdi ?

hangi kuşların sabah zikirleri seni mestetti ?

hangi günün ilk ışıkları seni, hergün aynı muhteşemlikte doğmasına rağmen kendine hayran bıraktı ?
devamını gör...
bu doğru ise, evlenmeden balayına çıkmak akıllı bir iş gibi.
hem tatil yapıyorsun, hem de eş adayınızı daha iyi tanırsınız hem de evlilikten daha önemli ne kararı alınabilir ki, değil mi ama. !..
devamını gör...
her başlık açmadan önce yaptığım uygulama mesela bu tanıma yazmak için massa lubrense'yi geçip, marina del cantone geçidinde dinlenip, sant’agata sui due golfi’yi birbirine bağlayan italyan güzidesi portofinoya geldim.

çok maliyetlisin be sözlük..

devamını gör...
türk filmlerinde fakir oğlana aşık olan zengin kıza, babası tarafından yapılan bir kıyak. kız yanlış kişiye aşık olmuştur ve bu kararından hemen kurtulması için baba tarafından acilen tatile yollanmıştır. filmlerin çoğu zaman gerçek hayatla alakası yoktur ama şu meselede en doğru şeydir mesela. ilaç gibi gelir hatta.
devamını gör...
neden olmasın, kendi küçük dünyanızdan uzaklaştığınızda ne istediğinize daha net karar verebiliyorsunuz. yani sizi sıkan boğan bir ortamdaysanız veya insanların ne dediğinden çok etkileniyorsanız faydalı olabilir. kimseyi umursamayan, zaten kendi çalıp kendi oynayan bir insansanız; kahvenizi alın, balkona çıkın, temiz hava beyni çalıştırır, kararınızı verin uygulayın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar