1936'da kurulan fabrikayı 15 mart 1950 yılında kanun ile kapatmışlardı. şimdi kemal kılıçtaroğlu çıkmış diyor ki biz uçak ihraç ediyorduk. ulan niye kapattınız o zaman ihraç etmeye devam etseydik ya. bir de çıkmış konuşuyor şöyleydi de böyleydi de. bugüne kadar neye karşı çıkmadınız ki? demek ki zamanında kendi döneminizde yapılan sivil teşebbüslere bile karşı çıkmışsınız. uçak fabrikasını kim kurdu chp hükümeti mi kurdu?

biri şu kemal'i pistten alsın da şu chp'yi kafası çalışan biri yönetsin artık rica ediyoruz.

edit: tamam ya kemal yönetsin kızmayın. dünya lideri kemal.
devamını gör...
bunlar değil miydi kurduk dedikleri fabrikayı sonra kanunla tekrar kapatan? evet cehapedan bahsediyorum. bir de kılıçdar çok afedersniz arsız arsız uçak satıyorduk nereden nereye diye açıklamalar yapıyor. birader neden kapadınız o halde o fabrikayı? devam edeydik ya? çıkmış hala laf anlatıyor yok öyleydi böyleydi. herkese soruyorum, bugüne kadar milletin lehine olan neye karşı çıkmadı bunlar? adamlar kendilerine bile karşı çıkmışlar hayret ediyorum.
devamını gör...
atatürkün kurduğu fabrikayı devam etseydi bugün türkiye bir rusya abd gibiydi belkide. ismet inönü uçak fabrikasını gidip traktör fabrikası yaptırdı. kılıçtaroğlu fabrikayı atatürk açtığını duymuştur, kapatan kim dememiştir kesin.
atatürk zaten inönüde ki bu vizyonsuzluğu gördü ölmeden başkanlıktan ve yetkilerini hep aldı. bir tek malatya da takılmasına izin verdi.
kendinden sonra düşündüğü tek lider de fevzi çakmaktı. çok partili bir düzene geçişte de rakip olarak adnan menderesi düşünüyordu.
menderesi atatürk keşfetmiştir bugün bilinmez pek. gerçekten çok ileri görüşlüydü atatürk.
ismet inönü gelip tüm düzeni batırdı. kılıçtaroğlunun bir tarih dersi alması lazım yoksa gaflar bitmiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar