onun da sana selamı var

#ilişkiler  #özgürler 

telefonda konuşurken karşı taraftakine yanındakinin de selamı olduğunu bildiren mavi yalan. selam melam söylemesen de telefondaki selamın olduğunu iletir.
devamını gör...
selam söyle dendiğinde, beynin otomatik olarak uydurduğu cümle.
nerden bilecek ki o kişi karşılaşacağını, selam söyleyeceğini vs vs. otonom sinir sistemi bu konuya da el atıyor sanırım...
devamını gör...
telefonla konuşulurken karşıdakine yanınızdakinden ilettiğiniz selamın vücut bulmuş hali. genellikle yanınızda olan siz telefonla görüşüyorsunuz diye başka bir işe dalmış ve konudan uzaklaşmıştır. en iyi ihtimalle siz bu olmayan selamı iletirken başını veya elini sallar.
devamını gör...
böyle bir olay yaşadım:


"bir gün babamın bir tanıdığını görmüştüm. uzunca bir süre konuşup ayrıldık. sonrasında babama tanıdığı kişiyi gördüğümü ve selam söylediğinden bahsettim. "sen selamımı söyledin mi?" dedi. "hayır" dedim. "niye?" dedi. "söylememiştin ki selam" dedim. "bak oğlum" dedi. "bundan sonra biri bana selam söylerse sen de ona selamımı ilet" dedi. ben de "tamam" dedim.

o günden sonra herkese babamın selamını iletmeye başladım.

bir gün yine tanış birine denk geldim. konuştuk. sonra o da 'babana selam söyle" dedi. dedim ki : "onun da selamı var." adam şaşırdı. normalde tesadüfen karşılaştık ve hesapta olmayan adama selam ilettim. e adam şaşırır tabi. bu adam beni takip mi ettiriyor diye düşünebilir. sonrasında bütün olayı anlatmak zorunda kaldım. adam "ha öylemi yeğenim" deyip "aleykum selam aleykum selam" deyip gitti.

yani "onun da selamı var" ifadesi beni uzunca bir süre deli etmişti.
aslında herkes kendi selamını kendi söylemeli."
devamını gör...
külliyyen yalan söz. telefondaki selam söyler söylemez daha selam verilen kişiler ağzını bile açmadan, telefonda konuşan kişi bunu söylüyor. müneccim midir nedir? belki sevmiyorum o herifi?
devamını gör...
robot operatörle konuşuyormuş hissi uyandıran cümle. bir soluklan yeğenim.

- x'e de selam söyle
+ onun da sana selamı var
- oha o kadar çabuk mu?
+ lafın gelişi canım. yani selamını söylesem sen de söyle derdi muhtemelen.
- bana ihtimaller ile konuşma. kalbim var benim, incinirim.
+ deli misin lan? sana kız mı yoh?
- vardır de mi?
+ vardır vardır.
- kapatıyorum o zaman?
+ kapat kapat.

(bkz: yaşandı bitti saygısızca)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar