oray eğin

ah hıncal abi vah hıncal abi gibi terennümlerle epey yağ yakmışlığı vardır hıncal'a. bide büyük yazarmış gibi zırt pırt programlara özellikle okan'ın programına çıkması iç gıcıklayıcı türdendir. bu arada yeşil pasaportu varmış.*
devamını gör...
itici bir herif. ve olayı sadece, sadece... ezber bozmaksızın sadece eleştirmek!

yazarlar, sanatçılar yüzyıllar sonra dahi hatırlanabilir. oysa tarih eleştirmenlerden hiç bir zaman söz etmeyecektir. dolayısıyla ah vah ettiği hıncal abisi gibi bugünün yazarıdır, ölümünden sonraki kuşak adını duymayacaktır muhtemelen.
devamını gör...
radikal de başladığı yazarlık hayatına, akşam gazetesinde devam etmekte. bir ara haberturk gazetesine geçmesi gündemdeyken, sağda solda çok konuşması, bir de nükleer işi olayı bozmuştur. medyatavayla kavgalıdır. odatv kendisini sık sık referans gösterir. kimi yazılarını soner yalçının yazdırdığı iddia olunmaktadır.
devamını gör...
bir zamanlar beğenerek okuduğum serdar turgut'dan soğuma nedenim. insan bu kişiyi nasıl köşe yazarı yapar, türçe bile bilmiyor. yeni genel yayın yönetmeni ismail küçükkaya'nın bir an önce görevden almasını bekliyorum. tamam gazetelerde farlı seslerin olması doğaldır ama sırf bu çok seslilik adına bu adamın durmasına gerek yok, ne bileyim al emin çölaşan'ı, hiç olmazsa ne olduğu belli, az buçuk sokak görmüş (çankaya sokakları), katılırsın katılmazsın ama en azından net olur, inandırıcı olur, dayanakları da sağlam olur.
devamını gör...
yazarımızın diğer bir ilginç özelliği annesinin ölüm haberini aldığında ilk düşündüğü şey şimdi köpeğime kim bakacak olduğudur ! ( ilginç bir ruh hali ) freud kalkta analiz et !
devamını gör...
ünlü çiftlerin şarkı söylediği bir yarışma programında tanıdım kendisini. boş yorumları ve gıcık amerikan aksanıyla kimseye laf düşürmüyordu. kendisine fazla söz hakkı tanınmayan erol büyükburç sırf ona kızarak masada ki bardağı kırmıştı. o ise hiç üzerine alınmadan "erol abi haklı" diyerek büyükburç'u alkışlamıştı. bu örnekten bi karakter tahlili yapabilirsiniz...
devamını gör...
sonradan görme laiklerin çakma rasim ozan kütahyalısı

not: durumun eskilikle bi ilgisi yok, sonradan çıkıp "o iş öyle değil böyle yapılır" diye gösterebilen birisi varsa, ve eski olan bundan duyduğu kıskançlığı çatır çatır çatlayarak 2-3 yazısında bir (bugünkü gibi) dile getiriyorsa elbette çakma olan odur. öte yandan oray eğin'in çakma ve sonradan görme bir entelektüel olduğu konusundaki görüşüm zaten baki. bir insan sürekli hayata sınıfçı gözlüklerle bakıyorsa ve kimin "mavi kanlı" kimin lümpen olduğunu araştırıp duruyorsa, lümpenleri afişe edip kendine mavi kanlılık yakıştırmaya çalışıyorsa orada bir kompleks taşıyor demektir. sonradan görme olduğu o kadar belli ki.
devamını gör...
kendisi rasim ozan kütahyalı'nın dayak yemesinden sevinç duyduğunu belli eden bir yazı yazmış.
acaba "neden ben dayak yemiyorum?" diye düşünmüş müdür?
eğer düşünmediyse biz yardımcı olalım:

rasim ozan kütahyalı dayak yerken bu şahsın dayak yemiyor olmasının nedeni, bence, dayağa layık görülmemesidir.

şiddetin bir aritmetiği vardır.
bir insana ne kadar çok saygı duyuluyorsa, o kadar yüksek kademede şiddet uygulanır.

hrant dink gibi adam gibi adamlara suikast düzenlenir. (evet, birisine suikast düzenlemek, o kişiye olan saygının ifadesidir)
rasim ozan kütahyalı gibi zeki, bilgili ve yetenekli ama kişiliği olgunlaşmamış ve haddini aşan kişilere dayak atılır. (ki bundan bunu onayladığım sonucu çıkartılmasın)
oray eğin gibi ne zeka, ne yetenek, ne bilgi ne de kişilik yönünden herhangi bir özelliğe sahip olmayan kişiler ise şiddet uygulamaya değer bulunmazlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar