orhan gencebay

arabesk müziğŸin babası olarak nitelenen,ileri derecede müzik bilgisine sahip,hakkında avrupa üniversiteleri tarafından araşŸtırmalar yapılan müzisyen.
devamını gör...
müslüm gürses için "alem beni dinler ben onu" demiştir. kendi müziğine arabesk demez özgün müzik der türk müziğine çok şey katmış unutulmaz eserler bırakmıştır.
devamını gör...
sıradan bir arabesk sanatçısı olarak görülmemesi gerekendir. yaptığı müziğin felsefesi, müzikal değeri hakkında saatlerce konuşabilecek donanıma ve formasyona sahiptir. vakti zamanında ahmet hakan ile iskele-sancak programında, müziği ile ilgili yorum ve değerlendirmelerini uzunca anlatmıştır. sırf bu yönüyle bile diğer arabesk sanatçılarıyla arasında epey mesafe vardır. özellikle ergenliğimin ilk dönemlerinde vazgeçilmezlerimdendi.

edit: imla.
devamını gör...
orhan gencebay her türk evladinin kalbine ve zamanina bir dönem dahi konuk olmus ender türk sanatcilarindandir....yaptigi müzik ne olursa olsun...bunu basarabilen kac kisi var ki zaten?
devamını gör...
türkiyeye arabesk müziğin yaygınlaşmasında etkin kişilerdendir. samsunludur. bu nedenledir ki samsunda çok kişinin adı "orhan" dır. bu ses bu adamdan cıkmamalı dediğim, şarkı sözlerinde diğer arabeskçilere oranla daha bir lezzet olan elektro bağlamasına hasta olduğum sanatçımızdır.

elektro bağlama örneği için
(bkz: neredesin sevgilim)
devamını gör...
uzun yıllardır oya gibi işlediği bestekar / üretken / filozof / kendine has müzik adamı imajını, bülent ersoy - armağan çağlayan ve ebru gündeş ile birlikte aynı platformda oturup; genç ve çaresiz insanların umutlarının çeşitli soytarılıklarla sömürüldüğü reyting canavarı bir programa katkıda bulunarak yerle yeksan etmiştir.
devamını gör...
diger arabesk sarkicilari,sanatcilari gibi eziklik,egilme,isyan etme gibi düsünceleri olmayan,isyani sevmeyen,kaliteli,kisilik sahibi,beyfendi sanatci...
devamını gör...
bir kere dinlemeden eleştirilmemesi gereken insandır. önce bir şarkısı dinlenilmelidir daha sonra zaten eleştirmeye bile gerek kalmayacaktır. hele "sevecekmiş gibisin" şarkısı bambaşkadır. kendisini ilk o şarkıyla dinlemiştim. kendisinden sonra gelenlerin "arabesk"i kirletmeleri yüzünden geç tanıdığım sanatçıdır. hep söylesin biz de dinleyelim.
devamını gör...
uyku sorunu çekenler için birebirdir. aç orhan baba müziğini; ilk şarkı motive eder, ikincisi gözleri kapatır ama hala bilinciniz yerindedir. üçüncü şarkıya geçince artık uykudasınız.
gel vatandaş gel! bırak ahmet maranki nin pırasa saplarını. uykusuzluk için mucize ilaç burada!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar