bebeğimizin ilk kakası, oğlumuz dayısına gösterirken, araba için pazarlık yaparken, plazma tv mizi camdan atarken...

böyle gerizekalı paylaşımlara gebe hesaptır. engelleyin bunları ki, bize bunu tanıyor musunuz? diye sorulmasın bile muallacım.

ekleme; kardeş yapımı...asdasdşlaksdşlaksd
devamını gör...
hiçbir ponçiklik değeri yok. itici bulmakla beraber günümüzde sosyal medya en büyük iletiişim aracı. karı- koca da olsa kişinin kendi yakın çevresi ve arkadaşlarıyla olan mahremiyetini eşinin bilmesi lüzumsuz.
"ahmet ayşe tosun aydın gönderinizi beğendi."
şimdi beğenen ahmet mi, ayşe mi, tosun mu, aydın mı?
devamını gör...
evet 11 artı alan meşhur görücülük anıları entryimden sonra bu konuda da biraz kelam edebilirim sanıyorum.
ortak hesap kullanan çiftlerin yanısıra, ortak hesap kullanmasalar bile sosyal medyadaki çiftlere dair gözlemim şunlardır:
-çocuklarını havaya atarken ki çektirdikleri fotoğrafları paylaşmaları meşhurdur. fotoğraflar genelde yüksek çözünürlüklüdür.
-çocuklarının her anının fotoğrafını paylaşanlar da mevcut. neredeyse ilk hapşurma fotoğrafı bile vardır. yapılan paylaşımlar evlenme sonrası bu minvalde olur. o eski hallerinden eser yoktur şimdi.
-bazı eşlerde "canım eşim benim" tarzı fotoğraf üstü yazıları mevcuttur. bir saniye bir arkadaştan bakacağım faceden. evet "canım eşim" demiş. bir de edebiyatik sözler.
-soyad değişmezse hayatta olmaz.
-adeta evli olmak ve çocuğunun olması hayattaki yegane amaç gibidir. büyük övünme sebebidir.
-yemek blogları açanlara bu alana evrilenlere bişey demiyorum ama. ben mesela http://portakalagaci.com gibi yemek blogu sitem olsun isterdim şimdi...
-eşleriyle aşk dolu fotoğrafları abartan sosyal medya kullanıcıları mevcuttur. bu insanların çok takipçisi olabilmekte, adeta fanları oluşmakta. arada bir iki akıllı onlara göreyse çürük yumurtalar tarafından eleştirilere maruz kalmaktadırlar.
-hasılı bana kalsa bunlar bile değil hiçbirimiz bu hesapları kullanmamalıydık. şimdi bence tek kale şu kızlar kaldı: facebookunda sadece gül fotoğrafı olsun sevimli fotoğraflar olsun ya da rabia logolu fotoğrafı olan kızlar olsun, onlar galiba tek kaleler.
-"felsefenin soysuz çarkına" mı bilmiyorum ama bir şeylere teslim olduğumuz kesin der saygılarımı sunarım.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar