mide bulandırıcı, aşağılık bir tepki. belli nedenlerle alışkanlık ve sadakat duydukları sözlüğün daha seviyeli ve nitelikli olmasını talep etmek, emektarların hakkı değil mi? bunu dile getirdikleri için onlar halen sözlükteyken veya arkalarından iğrenç küfürler etmek nasıl bir insanlık? buna nasıl göz yumuluyor anlamak mümkün değil. yani eyvallah yapılan eylemi doğru bulmazsın, giden isimleri sevmezsin belki ama belden aşağı vurmak berbat bir arsızlık değil midir? velhasıl tepki sahiplerinin haklılığını ona katlayan çirkin bir yaklaşımdır bu, yazıklar olsun...
devamını gör...
bunu erk sahibi olanlar ve çoğunluk olan bütün toplumsal sınıflar uygular. eğer türk siyasi konjonktürüne bakarsak aslında son yaşanan olayın ülkede yaşanan bazı şeylerin yansıması olduğunu gözlemleyebiliriz. sadece ülke değil aslında, bütün dünyada bu böyledir. unutmayın, demokrasi haklının değil kalabalık olanın sözünün geçtiği bir yönetim biçimidir.
devamını gör...
küfreden çaresiz ve çapsızları bir kenara koyarak ben direk moderasyona ve yönetime şaştığımı belirtmek istiyorum.

hakkaten bu insanların neyden rahatsız olduğunu anlamayıp hala bu küfürlere göz yumacak kadar mı beceriksizsiniz. o halde bırakın!
devamını gör...
ettikleri berbat sözlerle, kustukları kin ve nefretle bir şeyleri değiştirebileceğine olmazsa yakıp yok edeceğine inanan insanların sığınağı. iyiliği, güzelliği övüp büyüteceklerine bu yolda adım atan insanların yolunu kirletiyorlar demek, yazık. dilerim herkes günün birinde insan olduğunu hatırlar, diline doladığı pisliğe dolanmadan.
devamını gör...
herhangi bir argümanları olmadığı için bazı troll görünümlü iğrenç insanların yaptığıdır.

bu eylemin ardından en az 10-15 başlık açıldı hakaret şeklinde.

uludağ sözlüğe yakışmıyor.

ama bu arkadaşlara yakışıyor. kendilerini en doğru şekilde tanıtıyorlar.
devamını gör...
kalitesiz ortamı düzeltmeye çalışana teşekkür etmek yerine kalkıp bir de küfür etmek, suçluluk ve çaresizlik psikolojisinin dışa vurumudur.

ayrıca bu durum düşünce ve ifade özgürlüğünün olmadığını yansıtır ki bu da bir sözlükte yazmamak için başlıca ve tek geçerli sebeptir.

ne diyelim, Allah kurtarmış...
devamını gör...
bu adamlar oradaki pislikten nemalanıyor. ceplerine giren karşılığında hertürlü şerefsizliğe göz yumuyorlar. belki ağır bir tabir olacak ama paralı köpek bunlar bu çok net.
devamını gör...
küfür aciz insanların sığındığı bir limandır.
o küfür edenlerin acziyeti kadar, onların küfürlerine müsade edenler de en az onlar kadar acizdir.

"kim benim hakkımda ne düşünüyorsa Allah ona iki mislini versin" der geçerim.
devamını gör...
yapılan eylemi haklı çıkartmaktan başka bir şeye faydası olmayan terbiyesizliktir. birkaç gündür kısa süreler ile bile olsa göz atıyorum yazılanlara ve eylemin/kampanyanın ne kadarda haklı olduğunu bir kez daha anlıyorum. zaten bu insanlar ve yazdıkları yüzünden başlatılan bir kampanya idi. yöneticiler hala kış uykusunda en ufak bir yaptırım en ufak bir düzelme çabası görülmemekte.herkes hak ettiğini yaşar neticede. aklı selim ve ahlakı olan bir insan başka insanların ailelerine şahıslarına küfürler hakaretler edilmesini içine sindiremez. o beğenilmeyen sokak canlıları bile içerisine girdikleri ortamın temiz olmasına bakar ilk başta. insan gibi düşünebilen bir varlığın böylesine vurdum duymaz böylesine boş vermiş olması tahammül edilemez. edemedik zaten..
devamını gör...
saygısızlığın/terbiyesizliğin nirvanasıdır.

o adamlar keyfe mi eylem yapıyorlar? her insan, insanlar, sözlüğün düzelmesini isteyip eylem ateşini yakabilir. bu her yerde geçerlidir (eğer ki o sözlük dibe batmışsa tabii ki). ama bunlara rağmen yine de trol adı verilen şahıslar bir de kendilerine bakmadan küfür edebiliyorlar.. moderasyon ekibi ise her şey'de olduğu gibi yine bir şey demiyor ve yol veriyor bunlara.

dün sol frame'ye baktım mesela kontrol etmek için, halen aynı ve bu sefer instela görevi görmeye başlamış sözlük. yani o kadar bitmiş.
devamını gör...
şöyle de bir durum var. herkes uludağ sözlüğü kınıyor, biraz yukarıdan bakıyor. akıllara şu hadisi şerifi getirmesi gerekir:
"kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz."
(tirmizi, kıyamet, 53, no: 2507)
devamını gör...
küfrederken illaki buraya dönecekler göreceğiz diyenler, şimdi teker teker buraya düşmeye çalışıyor. biz kazanıyoruz arkadaşlar ama bundan mutlu değilim. savaş istediniz alın size savaş.
edit: zall sen gelme lan ayı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar