ortanca

karadenizde sıkça görülebilecek çiçek çeşidi. o değil de bu karadeniz harbiden güzel memleket yav. özlemişim kaç zamandır. bahar gelmiştir şimdi oralara. şöyle kaçkarlarda 2000 metrede şırıl şırıl akan derelerin kenarında, envai çeşit bitkinin ortasında. kırmızı benekli alabalıklar henüz yoktur ortalarda ama olsun. güzel bir balık ızgara yeterli bence. balığın pullarını da dere kenarından aldığın taşla dökeceksin. of of.
devamını gör...
gölgeyi seven bir çiçektir, muntazam yaprakları derli toplu çiçekleri olur, baktıkça bakası gelir insanın.
devamını gör...
bonsai'den sonra en sevimli gelen bitki. her yıl rengini değiştirmesinden değil, çıtı pıtı bir asaleti olduğundan. ismiyle alakasını da sayıp tüm sebepleri sempati kazandırmaya yetiyor.
devamını gör...
kadın ismi. (t.) 1.yaş bakımından üç kardeşin büyüğü ile küçüğü arasında bulunan. 2. büyüklük, irilik bakımından üç nesne arasında sondan veya baştan ikinci gelen. 3. lati taşkırangillerden, kırmızı, pembe veya mor renkli çiçeklerini yaz başında açan, gölgelik yerlerde y *
devamını gör...
bretagne halkının, bretagne dışında dünyanın başka hiçbir yerinde yetişmediğini düşündüğü çiçek. hatta bölgenin sembolü bile yapmışlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar