orucu hbo'ya ve netflix'e tutturmak

iftarı beklerken zihnini bilumum yemeklerden uzaklaştırmak, çay-sigara-su gibi temel ihtiyaçlardan arındırmak için yapılması caiz olan ramazan ayına özel uygulamalardan biridir. true detective'den game of thrones'a, westworld'den six feet under'a yelken açarak veya house of cards'tan la casa de papel'e, black mirror'dan narcos'a dalıp giderek saatlerin nasıl geçtiğini anlamazsınız bile.

öte yandan beyni uyanık, nefsi aktif tutmak için de böyle kaliteli diziler biçilmiş kaftandır, en azından belli bir seyir zevkine sahip olursunuz zamanla...
devamını gör...
eski arya stark olarak Allah affetsin sansürlü de olsa game of thrones izledim. bu tarz günah kokan eylemleri ramazan dışında yapmakta fayda görüyorum. sonra ümmet affolunulurken beni cehenneme götürsünler istemem. o yüzden orucunuzu hbo ve netflix'ten uzak tutun. kendi cennet ihtimaliniz için. *
devamını gör...
yanlış dizi açmışız kapat kapat. kim önerdi lan bana ramazanda banshee'i. rebeca ramazan sonrası görüşmek üzere canım.
devamını gör...
o kadar ıvır zıvır işle zamanını israf edeceğine açıp bir cüz kuran okusaydın hem sevaba girerdin, hem de yazdığın entry eksi oylanmazdı.
devamını gör...
yukarıda bahsedilen dizilerden sadece game of thrones u izledim. o da ramazanda olmaz kardeş. gündüz kastığın sevapları tek sahnede harcama istersen. hatta ramazan dışında da olmaz. en iyisi son 100 yılın tarihini okumak. got ile birçok ortak yönü olması ( yalanlar, iftiralar, intikamlar, aldatmalar vb) ve cinsel sahnelerin bulunmayışı yönüyle sevap kazandirmasa da günah da kazandirmaz.
devamını gör...
sakıncalıdır. bahsi geçen dizilerde belli miktarda meme bulunuyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar