ulkemizin cumhurbaskanina ait bir soz. baskomutan unvani bulunan cumhurbaskanimizin teroristin arandigini bilmiyor olmasini icler acisi buluyorum..

Tık
devamını gör...
diyecek birçok cümlenin olduğu açıklama. ama neyse onları geçtim sen trt isen devletin kanalı isen röportaj yapacağın adam bebek katilinin kardeşi üç kere düşüneceksin. neymiş başvuru yapmış trt kabul etmiş. siz milletle dalga mı geçiyorsunuz ya kırmızı bülten niye çıkardınız o zaman.

eğer cumhurbaşkanı bu zaman kadar bilmiyorsa bundan sonrası için adım atmalı olayda imzası parmağı emeği olan kim varsa hakkında soruşturma açtırmalı. gereği neyse yaptırmalıdır.
devamını gör...
sıradan bir tayyip bahanesi. söyleyecek bir şey bulamıyorum. topu trt'ye attı hemen ne güzel. bütün güzellikler tayyip'ten, bütün çirkinlikler ve fena işler onun bilgisi haricinde, onun gayrından. akpli arkadaşlar yine herhalde uğramayacak buralara. neyse tam beyanı şöyle imiş:

erdoğan, "doğrusu ben osman öcalan'ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum. ancak trt kürdi'ye müracaat yapmışsa bunu da trt'deki arkadaşlarım bilirler. bu konuda arkadaşlarıma güveniyorum. trt kürdi'yi kurarken kimse bize 'niye kurdunuz' demedi. trt kürdi'deki arkadaşlarımız hassasiyetleri göz önünde bulundurarak adımları atarlar ve buna göre de adımlarını atmışlardır" dedi.

kaynak yeniçağ: erdoğan'dan ilginç osman öcalan açıklaması
devamını gör...
(bkz: yav he he)
kırmızı bültenle aranan kişiyi trt'ye çıkarmak mı daha fena yoksa cumhurbaşkanının devlet kurumu trt'ye çıkan teröristin kırmızı bültenle arandığını bilmemesi mi daha fena kestiremedim.
devamını gör...
sonra vay efendim başkanlık sistemi şöyle iyi, böyle bilmem ne.
bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ya da bilip de bilmemezlikten gelmek. sayın reis
ha bir de kızma artık şu üniversite diploman olmamasını dile getirip eleştirenlere. gördüğün gibi "o olmayınca olmuyor, eksik kalıyorsun" anla artık. "ilkokul seviyesinde ülke bu kadar yönetilir" de çık işin içinden. vallahi de billahi de senin fanatiklerin yine bağrına basar.

öze gelirsek;
"şakaysa komik değil, gerçekse hiç komik değil " vakalarından biri. çok sıktı artık zira filmin sonu iyice belli oldu.
devamını gör...
bilmiyormuş, hadi bilmesin. bir terörist trtye çıkmış, büyük bir hata sonucu hadi çıkmış olsun. bir devlet başkanı nasıl hem kırmızı bültenle arandığını bilmiyordum deyip hem arkadaşlarıma gerekli hassasiyeti gösterdikleri konusunda güveniyorum diyebilir. yani trt bu teröristi gösterilmesi elzem olan hassasiyeti göstererek yayınladı. yani trtdeki arkadaşlarına güvendiğini söyleyen erdoğan bu olayı meşru kabul ediyor, güvendiği arkadaşları yayınlamışsa bu teröristi sorun olmadığı için yayınlamıştır. "devletimizin kanalında bir teröriste söz hakkı verilmemesi gerekirdi, olayın araştırılması için hemen talimat vereceğim, umuyorum işin aslı aktardığınız gibi değildir." bile diyemeyecek kadar kendi safındakine karşı fanatiklik yapmayı anlamak mümkün değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar