osmanlı hanedanı nın istanbul un yarısını istemesi

250 kişilik osmanlı hanedanı mensubunun aralarında kabataş meydanı, veliefendi, galatasaray adası gibi milyarlarca dolar ederindeki arazinin kendilerinin olduğunu iddia ederek mahkemeye başvurma sürecidir. bu araziler onlara miras kalmış:


http://gundem.milliyet.com....


bunları bu kadar şımartmayın, ecdad ayağına kayırıp hatalarını görmezden gelerek torpil geçmeyin dediğimizde hemen 'hüüü bunlar osmanlı düşmanlayııı' diye zırvalayanlar işe ellerindeki gayrimenkulleri yokluk, sefalet içinde yaşayıp asgari ücretle organize sanayide çıraklık yapan, Allah'ın gölgesi, müslümanların yüz akı bu mensuplara bağışlayarak dertlerine çare olabilirler. ha benimkini isterlerse önce bana taktıkları en az 10 istanbul ederindeki yüksek faiz vadeli borcu iade etsinler önce.
devamını gör...
hemen hönkürüp zırıldamayın..hukuk devleti olmak demek hakkı olanın..yada hakkı olduğunu düşünennin... hakkını aldığı..yada alabilmek için mahkemeye başvurabildiği sistem .. hemen atam dediydide felan .. kalk yarın sabah giyin takım elbiseni mahkeme avukat vs masraflarını koy cebine.. deki anıtkabir benim arsamda..dava edersin...isteyenin bi yüzü vermeyenin iki yüzü kara.
devamını gör...
bu ülkede tüm azınlıkların vakıf malları iade edilmişken varsa hakları, haklı olan istektir.
ancak osmanlı tapu kayıtları kadastro yapıldıktan sonra 10 yıl içinde dava açılması halinde geçerli olduğu aksi taktirde geçersiz olacağı için bir sonuç çıkmayabilecek başvurudur.

bu arada daha önce v. mehmed reşad'ın torunu olan selahaddin osmanoğlu açtığı dava ile 2 trilyon tazminat almış ve cemaatin siyasi dergisi bakın nasıl ballandıra ballandıra anlatıyor bunu.

http://www.aksiyon.com.tr/a...

devamını gör...
aslında osmanlıda tüm toprak devletin olduğuna göre. kala kala da sadece türkiye toprakları kaldığına göre bütün ülke onların malı aslında. bizde onların kuluyuz. yapacak bir şey yok.


bence ülkeye girişleri 150 yıl daha yasaklansın. belki unuturlar bizim onların kulu olduğumuz, ülkeninde onların malı olduğunu.

adit: düzeltme.
devamını gör...
tas tasiyarak ve kan ter icinde calisarak sahip olduklari mulkleri geri istemeleri olayidir.

oh ne ala su sultanlik.
halktan vergi toplayayim, o verginin bir kismi ile sahsima ve ailemin fertlerine saray, sato, malikane yaptirayim icine de yine ayni parayla usaklar hizmetkarlar koyayim...

iste bu yuzden her tur monarsik duzen islama aykiridir.
islam, halka secme ve secilme hakki veren dindir. anti-demokratlara duyurulur.
devamını gör...
gözü kapalı verecek olanlar vardır.
istanbul' un tatmamını verebilirler. malmülk sahibi değilim."semaların ve yerin mülkü Allah' ındır"
hem bu Allahsızlara hem de istanbul' da ki Allahsızlara bir hatırlatma yaparak, gözünüzü toprak doyursun diyorum.

(biraz sert oldu galiba)
devamını gör...
hala osmanlının yönetimden pay istediğini zanneden cahillerin gürültü kopardığı hadise.

kafanızı güncelleyin biraz osmanlı ortadan kalkalı 100 yıl geçti. adamlar sizin gibi mal mülk derdine düşmüş mesele bu. mahkemeye gidip buralar bizim diyecekler mahkeme haklı bulursa verir yada vermez. meselenin hiçbir siyasi tarafı yoktur tamamen hukuki bir durum.

ayrıca hükümete de sormayacaklar istanbul u osmanlılara verelim mi diye.

bu meselenin siyasi bir tarafı olsa daha haşhaşileri halledememiş başbakan başına osmanlı hanedanlığı gibi bir vesayet daha gelsin ister mi hiç.

ha osmanlı denen ailenin siyasi bir iddiası olursa en öne geçip nah çakacak olanlardan olmazsam haşhaşi oluyum.
devamını gör...
şeriattan haberi olmayan açık saçık kadınlar topluluğunun dedelerinin adını kötüye kullanması.

"kan terliyor mezarda babamın iskeleti ne yaptık ne yaptılar mukaddes emaneti" nfk.
devamını gör...
cennet mekan sultan abdülhamid’in torunu adile osmanoğlu, bu iddiayı cevaplamış.

topkapi sarayi'ni niye isteyelim.

"bizi kötü insanlar gibi göstermeye çalışıyorlar. sanıyorlar ki yıldız ve topkapı saraylarını talep ediyoruz, istanbul’un yarısını istiyoruz. böyle bir durum yok. henüz varisler bile belli değil ki. biz verasetnamenin açılmasını istiyoruz. şu an bu yüzden buradayız."

-http://kisalt.com/7df
devamını gör...
bizim yaygaracı team yine is başında.adamlar kısaca diyor ki 23 de haksız.hukuksuz iş yaptınız temize çıkın diyor.bizim putperestde başlamış istanbul un yarısını istiyorlar diye halbuki kemo nun mal varlığının kaynağı ortada yok.
devamını gör...
osmanlı hanedanından birisinin yazdıklarını okudum ve kendisini de dinledim, başlıkta olduğu gibi mal mülk talepleri yok, medya ''topkapı sarayını dahi istediğimizi söylüyor'' diye veryansın ediyorlardı, hanedandan birisi böyle birşeyi talep etse dahi bu olay tüm hanedana mal edilmemeli bence.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar