osmanlı sultanları cehennemde odun gibi yanacak

meseleler can alıcı ve kafa karıştırıcı olsa da, bırakın da kimin yanacağına yakacak olan karar versin.bu fiillerin yanlış olduğunu anlat, ama cezasını ancak Allah bilir. memlekette ne çok boş adam var. geçen geçti ama şimdikiler de geçmişte kalmış.
devamını gör...
şimdi çıkıp bende desem ki sende kömür gibi yanacaksın dikkate alınır mı hayır.
işte bu da o kadar dikkate alınacak bir tespit.
fazlası değil.
yahu bir din adamı hangi mantıkla çıkar şu yanacak bu yanmayacak der.
gaybı Allah bilir diyerek bu konuyu kapatıyorum.
devamını gör...
yıllardır bir anlam veremediğim sürekli kafamı kurcalayan kısım bebek katili kısmıdır ve bu konudaki görüşlerine destek veriyorum ama tabiki kimin yanacağını sadece Allah bilir.
devamını gör...
deaş denen yapılanmadan hiç bir farkı olmayan şahsın, Allah hakkında iftira etmesidir. ben dinlerken titiriyorym bu adamı her denk geldiğimde.
Allah'ım diyorum ,sen bizi,neslimizi,zürriyetimizi koru, bizi senin yolunda olduğumuzu zannedip de aslında şaşırmış kulların olmaktan muhafaza et,ayaklarımızı senin yolunda sabit kıl.

başlıktaki sözleri söyleyen adamın, deaş örgütünden farkı sadece adam oldurmemesidir. o da elinde öyle bir yapılanma olmamasından kaynakli.
yazık su ve şunun gibi tiplerin ardından giden kardeşlerimize.
devamını gör...
umarım
(bkz: inşallah)
osmanlı sultanları hakkında Allah rolüne bürünüp hüküm verip yargılama sureci. tekrar tekrar Allah'ın varlığına şükretmeye sebeptir. yoksa insana kalsaydı cennete girecek hükmü verecek kimse dışında kimse olmazdı.
devamını gör...
dünyada odunluk alametleri gösteren bir kişinin beyanı olarak gördüğüm söylem. ne yaptın ağa levhi mahfuza mı baktın?
bana yıllar önce fetöcü abinin söylediği "sem cehennemliksin büyük defterde öyle yazıyor" demesini hatırlattı.
devamını gör...
odun gibi yanmasi veya cehennemlik gibi bir ifade kullanilmasi uygun gibi kelimelerinde gelmiyor bana gore. ama su var. acayip abartilan her isi savunulan bir osmanli var. tamam cok hizmeti dokunmustur islama ama gunah sevap cizgisinde asiri sevap da gunah islendigi gercegini degistirmiyor. kaldi ki adam dogru diyor degindigim konularda.
ama tarih kitaplarinda vs iyiki bogdurdu, hurrem geldikten sonra musluman oldu ve cok guzel seyler yapti vs vs bir suru konu sanki o pafisahlar yapinca yapilmasi gerek gibi lanse ediliyor. aklima su geldi. cok uygun olmayacak ama bir ara imralida ocalan nin cinsel ihtiyaclar giderilmiyor devletin baskisi var gibi abuk sabuk bir konu dolaniyordu. sorsan bunu diyenleri hepsi kadinin meta gorulmesine karsi kisiler. ama konu ocalan olunca sanki hakkiymis muamelesi var.
vel hasil ahlak ve olaylari nesnel degerlendirmek biraz zor.
devamını gör...
her dem üzerinde uzun uzun tartışma yapılabilecek bir husus. devletin tek sahibinin sadece bir aile olması, bu aile içinde ki iktidar kavgaları ve kardeş katilinin caiz görülmesi gibi sorunlu konuların olduğu aşikar.her konu konuşulup tartışılabilir ancak kimin cennete kimin cehenneme gideceği konusunda tek otorite Allah'tır.işte asıl sorunda burada başlıyor çünkü Allah göndermiş olduğu son ilahi kitap olan kuran'da insan canının değerinden bahsederken inanan bir insanı öldüren kimse cehenneme gidecektir diye açıkça bildirmiştir. tarihi incelediğimiz zaman osmanlı dönemi dışında kardeş katilinin dini bir hüküm ile mesrulaştırıldığı başka bir dönem yoktur.bu nedenle her devirde tartışılacaktır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar