osmanlı torunu olmak

kimine göre gurur duyulacak bir hal iken kimine göre utanılacak mevzudur.
devamını gör...
pek bir şey ifade etmez esasında beş göbek öncesinde osmanlı torunuydun belki ama on göbek geri gitsen ermeni torunu çıkacaksın, ne gerek var bunlara, bunlarla oyalanmaya? hepimiz hz. adem'in torunlarıyız.
devamını gör...
gerçekten hanedan soyundan gelenler bir için türkiye cumhuriyetinden üç beş para koparmak dışında pek önemi olamayan kavram. pek çoğu türkçe öğrenme zahmetine bile katlanmış değil. ama gel desen dakikasında çırağan sarayına kurulmak için hazırlar.

sıklıkla bodrum a kocası ile tatile gelen ayşe gülnev osmanoğlu nun kazık kadar çocukları anne bile demez. mama aşağı mami yukarı . kendi aralarında şehzadecilik oynayan torun osmanlıların adları maximilian ali , cosmo tarık , ferdinand ziya, lysander cengiz . bir de küçük sultan tatyana aliye var.

bizim reaya da dört dönüyor etraflarında, işte ben ona bitiyorum.

devamını gör...
yine bi kısım hıyarlar kardeş katli falan diyerek meseleyi uç örneklerle açıklama derdinde. la cumhuriyet dış borçları devraldı demek ki osmanlı'nın devamı olduğunu kabul etti ve zaten önemli olan da kurumların devamlılığıdır. mustafa kemaller turkenmez diyen dallamalar fatih sultan mehmet han realitesinden rahatsızmış bak sen şu davarlara. vel hasıl az ötede oynayın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar