hem bursa`da hem kadim kastamonu`da keza kalbin naif attığı istanbul`da gösterilen mohteşem sevgi türüdür. neden dikine? çünkü istikbal göklerdedir ama bunu bizi kıskanan avrupa dahil kimse bilmemektedir.

zaten bu gizli sır lozan`da yazmaktadır , o yüzden viyana`da amsterdam`da roma`da adamlar gökdelen ve 30 katlı komünist düzen evler dikememektedir. zaten paraları yoktur , saraylarda pisliğe basmamak için topuklu ayakkabı giyen adamlardan mimari öğrenecek değiliz !

devamını gör...
elin gavuru bilimde yapay zeka ile çağ atlarken, bizim mimaride bile yatay zekaya sahip olamayışımızın resmidir. şehir ve medeniyet şuralarında yatay mimariyi tavsiye edip, silüet bozan gökdelenlere ve tarih katleden beton bloklara engel olmayan hakim gücün vebalidir. ah şu samimiyet...
devamını gör...
toki mimarisi, aynı zamanda dünya lideri reisi cumhurumuzun dik duruşunun da simgesi olmaktadır.
devamını gör...
yemin ediyorum uzun tırnakları olan kadınlar gibi olmuş şehir. yazık.
devamını gör...
yükselen medeniyet derken bundan bahsetmiyoruz desek de nafile. a.r.o.g. daki gibi aya taş döşemekten farkı yok şu gökteki istikbale göğe uzanan tokilerle ulaşmaya çalışmanın.

listeyi uzatır kelime oyunlarını birkaç seviye üste taşıyabilirim. sorun değil, ama gerek yok.

zira, mimari şişirilmiş bir balondur. en temizi çarpık kentleşme.
devamını gör...
toki genel müdürü tayyip erdoğan olduğu için tüm suç erdoğana aittir. ulan herif daha geçen eleştirdi betonlaşmayı. naapsın adam. tamam eleştirin iyi hoş güzel de saçmalamayın rica ediyorum. ayağınıza taş gelse tayyipten biliyorsunuz. nasıl bir hastalıklı zihniyete sahipsiniz anlamadım ki.
devamını gör...
toki'den konut kapmak için türlü dalavereleri yapabilecek milyonlarca insanın yaşadığı bir ülkede toki yapması gerekeni yapmakta. ilave beklentiye girmek saflık olurdu.
estetiksiz binalardan yakınıyorsanız önce memleketten vaktiyle kovulan ermeni ve rumları geri getirmenin yollarını bulun. yeteneklerimiz malumunuz sınırlı. kaçırdığımızı insanları geri getirmeye çalışırken eğitim sisteminizi baştan aşağıya litvanyalı veya singapurlu uzmanlara bırakın. beceremedik görünen o ki beceremeyeceğiz. daha ne kadar kötü olabilir ki!
devamını gör...
osmanlıyla alakasını anlayamadığım başlık? imparatorluk döneminde de cami ve külliye dışında öyle aham şaham bir mimari başarı yok.

insan atasından ne gördüyse onu yapar eskiden neydi şimdi ne olacak?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar