osmanlı yı yeniden kuracağız

çin nükleer füzyon denemelerinde 50 milyon derecelik sıcaklığa ulaşıyor, 100 saniyelik yapay güneş yapıyor, almanya 100 milyon derecelik sıcaklığa ulaşıyor, abd'de mars'a keşif mekiği gönderiyor, yeni yaşam kolonileri kurmanın yollarını arıyor, ingiltere'de kanser tedavisinde inanılmaz işlere imza atılıyor, finlandiya, eğitim sisteminde zirveye çıkmış, pik yapmış...

bizim hala derdimiz osmanlı'yı geri getirmek. ha bir kerede ileride ne yapacağız, geleceğimiz nasıl olacak diye bir iki kelam edin. osmanlı geleceği göremediği için çöktü. siz de geçmişe takılıp kalıp, cebinin astarında güneşi kaybeden marka müslümanları olmaya devam edin.

afferin size.
iki "f" ile.
devamını gör...
sakin beyler. ülkü edinmek kendi milletinin tarihini iyi bilip ona göre vizyon belirlemek önemlidir. hedefi isveç olmak olanlarla biz bir olamayız. osmanlı'dan kastımız necip milletimizin yeniden islam coğrafyasının hamisi, koruyucusu olarak bunca akan kana çare olabilecek bir güce ulaşabilirminin derdidir. bu işler kolay değil. şimdiden tohumu ekersin uzun yıllar sonra filizlenebilir. biz bittik öldük artık diyerek ölü toprağı ile, dalga geçerek olmaz işler. islam dünyasında türkiye, mısır gibi ülkelerden islam dünyasına ümit verecek, lider olabilecek profil çıkabilir ancak. ülkemizi ne olur küçük görmeyelim. bir de eğer onun dini için samimi şekilde mücadele edersek Allah bizim yanımızda. üzülüyorum muhafazakar geçinen insanların kemalist ağzıyla ülkesini payınsaması ve hedefler koymasıyla dalga geçmesini.
devamını gör...
görünüşe bakılırsa, dışarıdan çok içeride istemeyeni olandır. zaten bu mantalite ile kurulması imkansızdır ama olsundur güzel bir temenni.
devamını gör...
milletin oyu ile hak ettiği makamı 1 kişinin ihtirası yüzünden koruyamayan davutoğlu'nun hayali.

Allah'tan osmanlı zamanında yaşamamış. es kaza tahtı ele geçirse ilk "höt" diyene tahtı bırakıp kaçardı.
devamını gör...
selçuklu'dan sonra ardına bakmadan yüzünü geleceğe dönenlerin torunlarının hezeyanı. osman beygillerciğim ve yol arkadaşları selçuklu'yu yeniden kuracağız dese ne osmanlı hanedanını görürdünüz ne de diğer gururumuz olan devletlerimizi.
hele osmanlı kurulduktan 100 yıl sonra hala selçuklu falan kovalasalar kim bilir halimiz nice olurdu. velhasılı gözü gelecekte değil geçmişte olan tipler yüzünden bitişimiz yakındır.

kapitülasyon da verecek misiniz mübarekler?
devamını gör...
önce bir göçebe olalım hele... gerisi Allah kerim.

talikat: türkler eskiden meydanlarda devlet kurar, toprak kazanır, masada kaybeder idi. şimdilerde tam tersi söz konusu. kıyamet alametleri...

hamiş: kurulsun diyenler şatafatlı, debdebeli, rahat, eğitim olanakları yüksek şehirli yaşam tarzını bırakmayı taahhüt ediyorlar mı? cevap evetse alp eren/gazilerden biri olmaya dünden razıyım hacıtlar.

(bkz: oraya ismimi yazmanızı rica ediyorum)
devamını gör...
osmanlı yı yeniden kurma idealini mabadından anlayıp yorumlayanlar görüyorum. kendimi ilkokul sıralarında hissettim entrilere bakınca. yahu osmanlı gücü, osmanlı basireti, osmanlı adaleti osmanlıda ki müsbet şeyler burada bahsedilmek istenen. geriye doğru gidip araba yerine at, ateşli silah yerine, ok ve mızrak, avi barkı bırakıp seferlere çıkalım değil osmanlı özlemi..çağımızın osmanlısı olmak çok mu kötü düşünce? cihana hükmetmiş atanızdan neden bu kadar utanıyorsunuz olm? padişah ın yargılanabildiği ceddinizden niye utanıyorsunuz? hani adalet istiyorduk? hani gelişmişlik? ama bu kafayla zor demek istiyorsanız amenna fakat ifadeleriniz çok yanlış.

ha söyledikleriniz şakaysa çok komik bak iyi güldüm.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar