ösym soru hazırlama komisyonu

bu komisyon üyeleri ösym'nin kadrolu personelleridir. artık yks, kpss ve bakanlıkların kurum sınavları dahil birçok sınav ösym tarafından yapıldığı için bu üyeler kalite kalite ve branş branş derecelidir.

bu komisyon üyelerinin tek işleri soru hazırlamaktır. tahmin edildiğinin aksine oturup herhangi bir sınav için soru hazırlamazlar. çok sayıda soru hazırlarlar ve hazırladıkları soruların sınavda çıkıp çıkmayacağını veya hangi soruların çıkacağını veya da hangi sınavda çıkacağını bilemezler. onlar sadece soru havuzuna soru hazırlarlar. ayrıca sorularını sadece ösym merkezindeki kapalı bir odada hazırlayabilirler ve bu odaya giriş kesinlikle yasaktır.

şimdi atıyorum 5 hukuk eğitimeni, doçent veya profesör neyse, çeşitli zorluk derecesinde 100'er tane soru hazırlıyor. bunlar soru havuzuna atılıyor. ösym bunlar içinden nispeten kolay olanlardan iki tane seçip kpss'de, üç tane seçip gelir uzman yardımcılığı sınavında soruyor. zor olanlardan da 4 tane seçip idari hakimlik sınavında soruyor. aynı şey iktisat, maliye gibi alan grupları ve türkçe, matematik gibi genel gruplar için de geçerli.

hoca sayısı ile hazırlanan sorular daha az veya fazla olabilir. o konuda net değilim ancak sistem bu şekilde işliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar