oto sanayi vs yetkili servis

aralarındaki en temel fark fiyatla ilintilidir. yetkili servis uç kuruşluk ise beş kuruş isterken oto sanayi çok daha uygun şekilde ayni işi görür. sanıldığının aksine yetkili servislerin ustaları ısın üstadı ustası değildir.
devamını gör...
bazen yetkili servise aracı bırakır gelirsin, ayrılmak zor gelir. ama oto sanayide araç bir yandan bakım/tamirat görürken sen de sıcak sıcak çayını içersin. maddiyatta ise zaten kârlı olunur da, yalnızca riskli bir durum vardır; bazı sanayiciler orijinal parçayı araklar oraya çıkma parça takar, bu da var.
devamını gör...
bir kıyaslama unusuru. eğer araç çok yeni değilse, yaşadığın şehirde dürüst temiz bir usta ise, fiyat düşünülüyorsa oto sanayiye götürülebilir. ancak parçalar orjinal olmaz, aracın orjinalliği bozlulur. ayrıca bilinmedik bir oto sanayi ise kazıklanma, kandırılma ihtimali oldukça yüksektir. şayet araç yeni ise, parçaları orjinal olması isteniyorsa, hele bir de premium bir araçsa sanayiye girmeden aracı ehil ellere verip yetkili servise vermek daha mantıklı olur. hem şu araç pahalılığında aracın servis bakımlı olması hem binerken hem de satış esnasında oldukça avantajlı olacaktır. ayrıca daha nezih ve temiz ortamlar sunuluyor. tabii bunun da bir bedeli var. bir de hatırlatma yapmam gerekir. aracı garantisi bittiği halde düzenli olarak servise götüren müşteriye araçla alakalı herhang bir problem olduğunda iyi niyet indirimi uygulanır. şöyle örnek vereyim: eski aracımın garantisi bittiği halde yetkisi servise götürdüğüm için iyi niyet indirimim vardı. devir daim pompası çatladığı için değişmesi gerekiyordu. 1000 tl olan fiyat %50 indirim+ iskonto ile 450 tl ye geldi.
özellikle dsg araç kullanıcıları için yetkili servis şiddetle tavsiye edilir.
devamını gör...
polocuğumun enjektörlerinin pert olmasından sonra içinden çıkamadığım versus. #6909106 burada bahsedilenlere kısmen katılmakla beraber çok uzatmıyorum yetkili servis parça değişimi için toplamda 16 bin lira masraf çıkardı. sanayide bilindik bir ustada 3 bin liraya sorunu hallettik. ben de isterim orijinallik bozulmasın ama öteki taraf resmen soyguna çevirmiş işi. el mecbur. yine aynı ustada aynı problemden dolayı çekilmiş bir audi q7 vardı. * sıkı durun servis audiye 84 bin lira masraf çıkarmış ama bizim ensesi geri göbeği ileri ustamız 15 bin liradan meseleyi çözmüştü. bu ustalar da fena kazanmıyor hani.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar